Школярі Уманського району вшанували подвиг визволителів

Опубліковано: 11.05.2019

Минають роки. Відлітають у вічність. Але є такі дні, які ніколи не будуть стерті із пам’яті нашого народу. Це 8 та 9 травня 1945 року – День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. До нас війна прийшла раннім світанком 22 червня 1941 року. І тільки ворог ступив на нашу землю, мільйони піднялись, щоб дати йому відсіч. І кожен вірив у світлу перемогу.

8 травня в Юрківському НВК було проведено тематичну лінійку до Дня пам’яті та примирення. Учням розповіли про суть відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, повели історичними віхами тих непростих років. Школярі підготували тематичні вірші та виконали пісню «Маки червоні».

Школярі Уманського району вшанували подвиг визволителів

В Дубівському навчально-виховному комплексі 8 травня також було проведено урочисту лінійку, приурочену Дню пам’яті та примирення, яка завершилася патріотичним флешмобом.

Водночас, проведено уроки мужності у 8-11 класах на тему миру та перемоги над нацизмом у Європі. У шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку літератури.

В Косенівському НВК проведено акцію «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Учні 1-2 класів (класні керівники Хуторянська О. М., Горбань Н. П.) відвідали музей Пам’яті села.

8 травня учні Косенівського НВК долучилися до загальносільського мітингу біля Обеліска Слави, де були учасники бойових дій на сході України, жителі та гості села.

Школярі Уманського району вшанували подвиг визволителів

Перед  учасниками мітингу виступив сільський голова Дементьєв О,В., привітання зі святом пролунали від молодого покоління косенівців, дев’ятикласники Бучак Каріна та Лесько Святослав назвали імена жителів села, полеглих на фронтах Другої світової війни. Гірлянду до могили невідомим солдатам  поклали  учасники АТО. Школярі поклали вінки до стели К. Дерев’янка, В. Звездогляда,  Я. Тарутіна та Я. Яровенка. 

Загалом у всіх закладах освіти району пройшли навчально-виховні заходи, приурочені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Школярі Уманського району вшанували подвиг визволителів

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.