Майбутні педагоги знайомилися в Умані з польським документальним кіно

Опубліковано: 12.05.2019
Майбутні педагоги знайомилися в Умані з польським документальним кіно

7 травня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася творча зустріч із засновницею та організаторкою популярного і відомого фестивалю документального кіно просто неба «Lampa.doc» – режисером Наталією Красильниковою.

Захід було приурочено Національному святу Республіки Польщі – Дню Конституції (3 травня) та польським архівальним фільмам. З вітальним словом з нагоди свята виступила проректор з інноваційних досліджень та європейської інтеграції Наталія Коляда.

Режисер Наталія Красильникова ознайомила аудиторію з «Чорною серією» польського документального кіно. Серед них: «Увага: хулігани!» (Uwaga, chuligani!), «Люди ні звідки» («Ludzie z pustego obszaru»), «Діти засуджують» («Dzieci oskarżają»), «Параграф нуль» («Paragraf zero»), «Варшава 1956» («Warszawa 1956»). «Ці документальні фільми зародились у важкий післявоєнний час, під час репресій та цензури. Це фільми на буденні теми, про які не хотіли говорити і знімалися вони переважно вночі. Та «Чорна серія» зуміла повідати світу про нову польську школу, новаторську і провокативну. Завдяки цим фільмам польські документалісти стали всесвітньовідомими», – зазначила пані Наталія.

Директор Польського культурно-освітнього центру професор Ігор Кривошея висловив слова щирої вдячності режисеру за зустріч та побажав подальших успіхів в індустрії документального кіно, — інформує сайт УДПУ.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.