Уманські підприємці стали жертвами нової корупційної схеми ПАТ «Уманьгаз»

Опубліковано: 14.06.2019

Бізнесмени міста Умань масово скаржаться на відкриті прояви беззаконня у діяльності ПАТ «Уманьгаз». Підприємство-монополіст за допомогою шантажу змушує споживачів підписувати договори із фірмою-«прокладкою». Після цього підприємців зобов’язують щомісячно виплачувати цій фірмі 5000 грн за незрозумілі «послуги».

Уманські підприємці стали жертвами нової корупційної схеми ПАТ «Уманьгаз»

Численну кількість звернень від керівників підприємств зі скаргами на незаконні дії ПАТ «Уманьгаз» отримав народний депутат України Антон Яценко.

За словами заявників, згідно з постановою НКРЕКП до 1 травня 2019 року вони були зобов’язані встановити на своїх лічильниках газу прилади для дистанційної передачі даних. Оплатити та встановити прилади повинен ПАТ «Уманьгаз». За недопуск оператора газорозподільної системи до лічильника та порушення строків для підприємства обмежують чи припиняють постачання газу.

Зважаючи на обмежені строки та відсутність фінансування з боку ПАТ «Уманьгаз», більшість добросовісних підприємств придбали та встановили вказані прилади за власні кошти. Бізнесмени проінформували про це ПАТ «Уманьгаз».

Проте з квітня 2019 року по сьогоднішній день ПАТ «Уманьгаз», використовуючи своє монопольне становище, ігнорує листи підприємств щодо встановлення приладів. Таким способом бізнесменів примушують укладати не передбачений законодавством додатковий договір зі створеною ПАТ «Уманьгаз» фірмою-«прокладкою». Умови договору передбачають щомісячну оплату за надання «послуг» за рахунок споживача в сумі 5000 гривень.

Крім цього ПАТ «Уманьгаз» користується ще однією схемою шантажу ― надсилає підприємствам повідомлення щодо припинення газопостачання та складає незаконні акти про порушення.

Підприємці впевнені, що в ПАТ «Уманьгаз» діє загальновідома корупційна схема. Самостійно боротися з нею бізнесмени не можуть.

«Повністю підтримую підприємства щодо відкритого прояву беззаконня у ПАТ «Уманьгаз» та, як народний депутат, я буду відстоювати їх порушені права», ― зазначив Антон Яценко.

Парламентар вже направив депутатське звернення на ім’я керівника НКРЕКП Оксани Кривенко щодо проведення позапланової перевірки діяльності ПАТ «Уманьгаз», на ім’я керівника Антомонопольного комітету України Юрія Терентьєва щодо перевірки дотримання законодавства про захист економічної конкуренції та на ім’я Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням взяти під особистий контроль це важливе питання.

«Інтереси споживачів повинні бути на першому місці. Тому буду робити все можливе для вирішення проблеми», ― написав Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.