Гроші ― людям: в Умані хочуть запустити громадський бюджет

Гроші ― людям: в Умані хочуть запустити громадський бюджет

Вже у 2019 році у місті Умань може розпочатися приймання проектних пропозицій в рамках впровадження Громадського бюджету. Частина коштів з міського бюджету буде йти на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста.

Проект рішення про затвердження міської цільової програми «Громадський бюджет міста Умань» на 2019-2023 року було опубліковано на сайті Уманської міської ради.

Основними результатами впровадження цільової програми є:

 • створення ефективного механізму взаємодії структурних підрозділів Уманської міської ради та жителів міста Умань в бюджетному процесі;
 • залучення населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
 • формування довіри громадян до місцевої влади;
 • підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування;
 • підвищення рівня прозорості процесу прийняття рішень шляхом надання жителям міста Умань можливості безпосереднього впливу на бюджетну політику міста;
 • вирішення проблем, які найбільш хвилюють жителів міста Умань.

Основні завдання та заходи програми «Громадський бюджет міста Умань»:

 • 1. Подання проектів.
 • 2. Аналіз пропозицій.
 • 3. Визначення проектів-переможців.
 • 4. Реалізація проектів-переможців.

Виконання програми «Громадський бюджет міста Умань» розраховане на 2019–2023 роки. 2019 рік передбачає виконання заходів, що визначені завданнями 1–3. В 2020-2023 роках передбачається виконання заходів, що визначені завданнями 1–4.

Довідка.

Громадський бюджет ― це частина міського бюджету, з якого буде здійснюватися фінансування визначених безпосередньо місцевими жителями заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років, який повинен детально розписати проект: від ідеї до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи.

Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі ― фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають які проекти будуть реалізовані в їхньому місті. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

Бюджетний кодекс дає вичерпний перелік заходів, на які місцеві бюджети можуть виділяти кошти. Це соціально-економічні, культурні, транспортні проекти, однак в списку відсутні освіта та охорона здоров’я, оскільки кошти на ці програми виділяються із державного бюджету.

Джерело: Вечірня Умань

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.