З історії свят 9-го серпня

Кого сьогодні вшановує православна церква, який винахід було запатентовано в цей день та які свята сьогодні відзначають в Україні та світі, дізнавайтеся з новини.

З історії свят 9-го серпня

День Святого Пантелеймона

9 серпня Свята Церква молитовно вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який зазнав мученицької кончини за Господа і прославився великими чудесами як за життя, так і після смерті.

У народі існують повір’я пов’язані, із вшануванням пам’яті святого :

  • якщо на Пантелеймона завиваються качани капусти, то осінь буде холодною;
  • трави, зібрані 9 серпня, мають цілющі властивості;
  • якщо хворий у церкві відстоїть молебень на честь святого Пантелеймона, а вдома молитися буде на його ікону, то скоро одужає.

Річниця ескалатора

У 1859 році американець Натан Еймс запатентував один із найкорисніших винаходів людства – ескалатор. Щоправда, термін «ескалатор» (від лат. Scala – сходи, і elevator – піднімає) з’явився майже через півстоліття, коли було запатентовано його нову похилу версію. 

З історії свят 9-го серпня

Автором терміна вважається Чарльз Зеербергер, який виготовив для компанії «Отіс» цю нову версію. На Всесвітній Паризькій виставці 1900 року було представлено цілих 29 аналогічних підйомників, виготовлених різними фірмами, але термін «ескалатор» протягом півстоліття був ексклюзивним товарним знаком компанії «Отіс». Тільки в 1950 році Патентне бюро США постановило, що «ескалатор» є звичайною назвою для будь-якого підйомно-транспортного пристрою.

Інші свята

Неофіційно в Україні відзначають День повітряних поцілунків та День плетінь. А ще сьогодні, 9 серпня, у світі відзначається Міжнародний день книголюбів.

З історії свят 9-го серпня

День Ангела

Сьогодні, 9-го серпня, свої іменини святкують: Анфіса, Герман, Іван, Кирило, Наум, Костянтин, Микола, Платон.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.