На Черкащині цьогоріч прогнозують рекордні врожаї соняшника

Агрометеорологи черкаського обласного гідрометцентру прогнозують високий врожай соняшника — в межах 3,0 т/га. При цьому, провідні господарства області можуть збирати на круг понад 4,0 т/га.

На Черкащині цьогоріч прогнозують рекордні врожаї соняшника

За даними черкаського обласного гідрометеоцентру, раннє накопичення тепла, швидке прогрівання ґрунту дозволило аграріям області розпочати сівбу соняшника в ранні строки. Площа, засіяна в цьому році культурою, є рекордною — 204,1 тис. га. Валовий збір, з урахуванням засіяних площ прогнозується на рівні 610 тис. тонн, пише progolovne.ck.ua.

Погодні умови початку вегетаційного періоду культури були сприятливими для його росту та розвитку, що підтверджено спостереженнями агрометеорологів на тестових полях області.

Варто зазначити, що саме в останні роки спостерігалася найбільш висока врожайність, а роком-рекордсменом є 2018, коли в середньому по області було зібрано 3,2 т/га при загальнодержавному майже 2,3 т/га. Найбільш низький за останні роки було зібрано в посушливому 2007 році — в середньому 1,5 т/га.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.