Рідкісні види рослин і червонокнижного птаха знайшли біологи на Черкащині

Опубліковано: 17.08.2019

Науковці кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які проводять обстеження об’єктів природно-заповідного фонду Золотоніського і Городищенського районів, виявили рідкісні види рослин та “червонокнижного” птаха.

Про це повідомляє прес-служба ННІ природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, пише 18000.

Мета таких обстежень – дослідження біорізноманіття, виявлення цінних оселищ рідкісних видів рослин і тварин на територіях природно-заповідного фонду.

Нещодавно науковцями було здійснено комплексне наукове дослідження у найбільшому на території Черкащини заказнику “Пташині острови”. Його площа – понад 9600 га. У польовому виїзді також брали участь науковці Канівського природного заповідника та Інституту ботаніки ім. І.Г. Холодного.

У ході досліджень було виявлено ряд рідкісних видів рослин – сальвінію плаваючу, водяного горіха плаваючого, а також угруповання, занесені до Зеленої книги України: стрілолисту стрілолистого, глечиків жовтих, латаття білого. На території обстежених об’єктів траплялися й водні оселища, включені до Резолюції 4 Бернської конвенції.

Серед “червонокнижних” птахів тут зустрічається орлан-білохвіст.

Також науковцями виявлено колонії білощокого крячка, причому в деяких гніздах ще є яйця і пухові пташенята. Серед водоплавних птахів досить численними були лиски – загалом їх обліковано понад 600 особин.

Рідкісні види рослин і червонокнижного птаха знайшли біологи на Черкащині

Джерело: Про Головне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.