Українська автокефальна церква офіційно припинила існування

Опубліковано: 17.08.2019

Парламентська газета «Голос України» 14 серпня надрукувала повідомлення про припинення існування Української автокефальної православної церкви.

Українська автокефальна церква офіційно припинила існування

З цього дня можна вважати, що УАПЦ припинила існування.

До Єдиного державного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та ГО 29 липня 2019 року внесли запис про припинення існування релігійної організації «Патріархія Української автокефальної православної церкви». Мовиться про реорганізацію, тобто приєднання до Київської митрополії Православної церкви України.
Повноваження щодо управління справами юридичної особи вже передали ліквідаційній комісії. До 3 жовтня кредитори, якщо такі є, ще матимуть право вимагати виплати заборгованості офіційним листом на адресу юрособи у процесі ліквідації. Після цього юрособа УАПЦ зникне остаточно.

Відомо, що 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий собор, де створили Православну церкву України. 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ.

Ще перед Об’єднавчим собором відбувся помісний собор, на якому Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква ухвалили рішення про ліквідацію – з метою об’єднатися у єдину церкву.

Довідково: Церква існувала до 1937 року, була фактично знищена радянською репресивною машиною, а відновила свою діяльність у 1990 році. 

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.