Для дітлахів останній день місяця запам’ятовується як найактивніший час літа, адже до школи залишилося мало часу, а ще скільки всього треба встигнути. Батькам — чи не найстресовішим місяцем в році, адже їх чекають витрати, пов’язані з купівлею шкільного приладдя та одягу.

Як повідомляють Подробиці, цьогоріч батькам доведеться доплатити, в середньому, на 500 грн більше, ніж у 2018-му, а тому остаточна сума складатиме 4 тисячі.
Уманський міський портал провів власні два опитування на сторінці в Instagram щодо того, в яку суму обійшлася підготовка школярів до навчального року. У голосуванні взяли участь більше 300 уманчан:
- У першому випадку учасники опитування збирали до школи одну дитину. З них 42% вклалися у суму від 3 до 5 тис. гривень, 58% – віддали з сімейного бюджету більше 5 тис. (що на 1 тисячу перевищує середньостатистичні дані по країні).
- У другому голосуванні йшлося про підготовку 2-ох дітей до навчання: 34%уманських батьків витратили від 5-ти до 7-ти тисяч, решта 66% витратили більше 7 тисяч.
Варто зазначити, що згідно з ресурсом ua.trud.com, середня заробітня плата в Умані складає близько 7,5 тисяч гривень.
Що робити українським батькам, аби зібрати дитину у школу, і при цьому не витратити колосальну суму? По-перше, скласти перелік необхідних речей.
Необхідні речі для школи:
- Канцелярські товари – все необхідне для навчального процесу. Рюкзак або портфель, з яким дитина відправиться до школи.
- Шкільна форма – для хлопчиків і дівчаток ціна на неї приблизно однакова, якщо розглядати найбільш бюджетний варіант.
- Форма для фізкультури — це не тільки костюм, але і спеціальне взуття.
- Взуття на осінь і зиму, а так само змінне взуття на брудну і холодну погоду.
Не слід забувати і про обов’язкові внески, які доведеться заплатити. Їх сума залежить від самого навчального закладу, стану кабінету і будівлі в цілому. Крім того, далеко не завжди є необхідні підручники і доводиться докуповувати додаткові зошити з вправами тощо.
Купуючи одяг у брендових магазинах і торгових точках в центрі міста, доведеться витратити більше, ніж при замовленні форми в інтернеті або купівлі на ринку. Тут уже все залежить від батьків. На вартість впливає і матеріал одягу. Наприклад, недорогий костюм з поліестеру, а ось вироби, до складу яких входить шерсть, обійдуться дорожче.
Вартість шкільної форми
Не зважаючи на скасування указу про запровадження шкільної форми, у деяких навчальних закладах вона обов’язкова. Поради для батьків щодо економії:
Хлопчикові знадобиться:
- Шкільна форма, в яку входить сорочка, штани, жилет і піджак. Його середня ціна складе 2200 грн, вона залежить від фірми виробника, матеріалу, з якого виконаний одяг, а так само дизайну; вишиванка – нині необхідним атрибутом для всіх школярів України, коштує вона в середньому 500 грн, все залежить від тканини.
- Взуття. Середня ціна осінніх шкіряних туфель — 1300 грн, якщо говорити про брендове взуття з престижного магазину, то воно може обійтися і в 3000 грн, а ось туфлі зі штучної шкіри можна знайти за 500 грн.
- Форма для фізичних занять (спортивний костюм, спортивне взуття). Кеди коштуватимуть дешевше шкіряних кросівок – у середньому 400 грн, а ось шкіряні кросівки обійдуться приблизно в одну тисячу. Костюм на просторах інтернет-магазинів можна відшукати в середньому за 500 грн, у бутиках – не нижче 800.
У підсумку бюджет складає 4000 тисяч гривень.
Покупки для дівчинки:
- Шкільна форма. Це може бути костюм трійка або четвірка. Вартість вбрання обійдеться приблизно в 1800 грн, але багато що залежить від якості та матеріалів одягу, виробника тощо.
- Спортивна форма — тут вартість така ж, як і на костюми для хлопчиків.
- Шкіряне осіннє взуття на дівчинку обійдеться приблизно в 1000 грн. Багато батьків змушені замінювати шкіряне взуття з тканини чи зі штучної шкіри, щоб вийшло економніше – 400-500 грн.
- Вишиванка — це може бути сарафан, сорочка або просто футболка. Ціна виробу –300-800 грн.
- Аксесуари. Прикраси для волосся обійдуться приблизно в 60 грн, а так само не варто забувати про колготи. Бажано відразу запастися двома і більше парами, вартість кожної становить у середньому 170 грн.
Тому тільки на покупку одягу необхідно виокремити в середньому 4000 тисяч гривень.
Корисні поради батькам
- В останні роки найоптимальнішим місцем для придбання одягу для першокласників стали інтернет магазини. Головне, правильно зняти мірки, запросити виміри по виробу у продавця, і ознайомитися з відгуками і рейтингом сайту, на якому плануєте зробити замовлення.
- Для того, щоб заощадити на покупці одягу до школи, можна пошукати все необхідне на ринку, тут ціни набагато нижчі порівняно з брендовими магазинами і бутиками.
- Не варто купувати занадто дорогий одяг – школярі дуже швидко ростуть, і до наступного року фірмовий наряд може бути малим. Не варто забувати і про те, що діти не відрізняються дбайливим ставленням до одягу, так що витрачати колосальні суми на покупку форми не доцільно.
- Багато українських виробників пропонують знижку тим покупцям, які купують повний комплект (одяг і взуття) в їхньому магазині, так можна хоч трохи заощадити.
- Перш ніж купувати дитині форму, слід дізнатися, чи немає в обраній школі обов’язкового особливого стилю одягу. Часто школа оптом замовляє пошиття форми для учнів, а батьки просто оплачують послуги ательє в навчальному закладі.
- Перевірити вартість канцелярії та зрівняти ціни на шкільний одяг дуже просто в Інтернеті.
Джерело: Уманський МП
No Comments