Сьогодні українці відзначають День Державного прапора: з історії свята

Опубліковано: 23.08.2019

Напередодні Дня Незалежності України вся країна вшановує головний державний символ – прапор України – священний двоколор українського народу.

Сьогодні українці відзначають День Державного прапора: з історії свята

Жовто-блакитний стяг – найдорожчий оберіг,  він є втіленням національної єдності, честі та гідності,  традицій державотворення, історії та сьогодення. Український прапор, який символізує пшеницю під блакитним небом, уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

 • Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. Саме ж свято є відносно новим і було засноване 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
 • Стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів у співвідношенні ширини прапора до його довжини 2:3 символізує ясне небо та золоті пшеничні ниви.
 • Дехто ж стверджує, що насправді барви нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи – воду і вогонь.
 • Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі.
 • Поєднання символічних для країни кольорів знаходимо і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами.
 • Досі точаться дискусії довкола того, яким чином розташовувалися кольори на прапорі УНР: блакитний вгорі та жовтий унизу, чи навпаки – із жовтим угорі. Науковці сходяться на тому, що не існує документів, якими в УНР затверджувався б саме “жовто-блакитний” порядок смуг. Тому цілком можливо, що використовувалися обидва варіанти стяга.
 •  Правильна назва Державного прапора України – синьо-жовтий. Його кольори розташовані в такому порядку: вгорі – синій, унизу – жовтий.
 • Прибічники ідеї “перевертання” прапора, зокрема, заявляють, що такий порядок кольорів – чи не основна причина нещасть України. Тому, за їхнім твердженням, для розквіту України треба лише “перевернути” прапор.

Джерело: Уманський МП

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.