На Тальнівщині жінка з інвалідністю в’яже унікальні ляльки (ФОТО)

Опубліковано: 25.08.2019
210820192215562110834

Минулого тижня до Тальнівської центральної бібліотеки на виставку принесла свої роботи жителька Тального Галина Діхтяренко. Жінка родом з Буків, закінчила Тальнівський коледж, одружилась і залишилась проживати у Тальному. Тепер створює незвичайні іграшки за допомогою спиць та ниток, повідомляють «Вісті Черкащини».

– Почала займатися в’язанням крючком досить спонтанно. Так сталось, що вже давно не працюю через інвалідність. Та і працювати фактично нема де, шукала на неповний робочий день, ніхто не хоче брати. Зараз в’язання це мій світ, от там я живу, – каже майтриня.

Все почалося із сувенірів 2 роки тому, які жінка виготовляла для близьких. Ідею Галина взяла з Інтернету. В’яже в основному спицями. На створення однієї невеличкої ляльки жінка витрачає близько 150 гривень на нитки та синтепон, яким наповнюється іграшка. Свої роботи майстриня спробувала продати через Інтернет та сміється, каже що не вміє торгувати.

– Я читаю і переглядаю інші роботи, які продаються, там і описують красиво, ледь не цілу історію. Роблять композицію на фото, а я не творча особистість, по натурі математик, – посміхається жінка.

На рахунку жінки вже більше ста виробів. Деякі іграшки купували знайомі з-за кордону. Майстриня при розмові ділиться, що макет для іграшок бере з Інтернету. Проте у процесі в’язання за бажанням змінює розмір та форму виробу.

210820192215578048776

– Самому робити схему трохи важко, адже все має бути симетрично: дві руки, дві ноги, два вуха. У процесі роботи все детально записую, скільки вузликів, скільки стовпчиків має зробити і скільки зроблено, – пояснює майстриня. — В основному так буває з ляльками. Я дуже довго вибираю, яке зробити плаття, яке волосся буде у ляльки. Як мама дівчаток одягає так і я – своїх ляльок. Приходять друзі і прошу підказки у них. У мене навіть син дуже багато іграшок собі залишає, дарує друзям, — каже жінка.

На одну невеличку іграшку майстриня може затратити день, залежно від настрою та бажання. Так як в жінки погане здоров’я, для неї в’язання іграшки це своєрідний антидепресант.

– Персонажі випадкові. Недавно для племінниці в’язала маленького зайчика, якого вже й подарувала. От я побачила його і все, поки я його не зв’язала то не встала, сиділа години три чи чотири. Люблю в’язати, щоб не шити, просто зробила спочатку всі окремі деталі і вв’язала в одне, – каже пані Галина.

Свої вироби жінка продає недорого, щоб хоч матеріали окупились. Хоче розпочати робити іграшки за власним дизайном, прикладом для наслідування називає Ольгу Архіпову (відому лялькарницю).

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.