У Жашківській громаді відроджують традицію концертів духової музикипід відкритим небом

Опубліковано: 26.08.2019

«Ноги болять, але просяться до танцю», – так жартома описують свої враженняжашківчани, котрі щонеділі приходять до парку, аби насолодитися музикою духового оркестру і – потанцювати.

У Жашківській громаді відроджують традицію концертів для громадян поважного віку. І перший же такий захід зібрав чималу публіку. Звучать вальс, полька, народні пісні чи романси у виконанні духового оркестру під керівництвом Андрія Верталецького– майданчик перед імпровізованою сценою посеред алеї парку заповнений представниками і старшого, і молодшого покоління, котрі пускаються до танцю. Аби перевести дух, танцівники роблять перерви – в такі хвилини вільного місця на лавках в парку не знайти. Поціновувачі духової музики втомлюються, тапри цьому наполегливо просять музикантів зіграти запальний «Сім сорок»!

Перепочиваючи після чергового танцю, жашківчанки діляться враженнями:

«Наче у молодість вернулися. Жива музика – її ж ні з чим не порівняти! І хоч уже для танців здоров’я не те, всидіти не можливо. Добре, що міська рада знайшла можливість організувати для нас таке дозвілля. Це чудово!».

Аби урізноманітнити програму, організатори заходу – відділ культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради (ВКМПСТ) –запросили і аматорські колективи Жашківщини. На запрошення відгукнулися жіночі вокальні ансамблі «Горлиця» Марійківського сільського клубу та «Джерело» Безпечнівського СБК (кер. Василь Самборський).

Доповнюють лірикою такі вечори і місцеві поети.

Тож, недільні вечори духової музики «для тих, кому за…» отримали зовсім інший формат та викликали інтерес жителів і гостей Жашкова різного віку. Послухати музику, поезію та пісні у живому виконанні до парку приходять і діти, і молодь.

DSC_6658

Ініціатива відродження традиції концертів духової музики під відкритим небом належить очільнику Жашківської міської об’єднаної громади Ігорю Цибровському:

«Я з дитинства пам’ятаю, як духовий оркестр був невід’ємною частиною культурного життя нашого міста. Кожне свято, кожні урочистості супроводжувалися духовою музикою. А особливо популярними були такі вечори духової музики під відкритим небом. Відроджуючи подібні традиції, ми орієнтувалися на старше покоління, та несподівано для нас невеличкі зміни заінтригували й молодь. Сподіваємося, це стане хорошою платформою і для реалізації потенціалу творчих колективів, і спілкування жашківчан, і єднанню поколінь».

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.