Жителів Черкащини попереджають про зміну погодних умов

Опубліковано: 04.09.2019
Жителів Черкащини попереджають про зміну погодних умов

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології, до кінця доби 3 вересня по місту Черкаси та області очікуються грози. Про це інформує пресслужба САД у Черкаській області.Також в області очікується І рівень небезпечності, жовтий. Тому водіїв просять бути максимально уважними за кермом.

Черкащанам нагадують про основні правила безпеки під час гроз:

1. Якщо маєте авто — негайно забирайтеся в нього, машина має спеціальний захист від блискавки. Єдине що – приберіть антену.

2. У жодному разі – не ховайтеся під поодиноким деревом. Поодиноке означає не лише конкретно одне, а й 3-4 розкидані в радіусі 50 метрів від вас.

3. Обдивіться, чи нема навколо побитих і погорілих дерев, адже блискавка найчастіше любить бити в одне й те саме місце, адже відповідно до фізики шукає найменший супротив. Пам’ятайте, що людина частіше травмується не так від прямого влучання блискавки, як від падіння уражених нею предметів, зокрема дерев.

4. Вимкніть всі свої мобільники, ноутбуки й решту електроніки – це означає, не вимкнути звук, а повністю вимкнути апарат.

5. Обдивіться навколо, щоб на відстані 30 метрів від вас не було жодних великих металевих речей, зокрема – мангалу, велосипеду, мопеду.

6. Якщо ви знаходитися в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водогоном, у жодному разі не слід митися у ваннах; утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж опісля чергового грозового розряду.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.