В області 99 тисяч постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС

Опубліковано: 27.09.2019
nw_chaes

На Черкащині поміж майже 430 тисяч осіб різних пільгових категорій 99 тисяч – постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Це, зокрема, й громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків у зоні відчуження, люди, які зазнали впливу радіоактивного опромінення, а також діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

– Відповідний статус установлює комісія облдержадміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, – розповідає директор Департаменту Руслан Чикало. – Відповідно видається посвідчення встановленого зразка на підставі посвідчення про відрядження в зону відчуження, військового квитка й довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії в зоні відчуження, довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження, довідки про евакуацію, відселення, самостійне переселення або про період проживання, навчання чи роботи на забруднених територіях.

Руслан Олександрович також зазначає, що на встановлення пільг та компенсацій, крім вищезазначених осіб, мають також дружини (чоловіки), опікуни дитини померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою та громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій.

Для подачі документів щодо встановлення відповідного статусу, до обласної комісії необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.