В Умані у розпалі святкування Рош-Га-Шана

Опубліковано: 30.09.2019

На святкування Рош-га-Шана до Умані на Черкащині прибули 26 862 брацлавські хасиди з 8 країн. Серед них 2240 дітей та 11 жінок.

Про це пише gazeta.ua.

Приїхали 897 транспортними засобами. А саме 303 – автобусами, 571 – мікроавтобусом, 23 – легковими автомобілями.

“Серйозних міжнародних скандалів не було. Всі конфлікти, які трапляються, оперативно вирішують на місці. Кілька разів ловили паломників з наркотиками, везли їх в машинах, серед речей. Якщо починають сваритися, пояснюємо українське законодавство. Вони повинні підкорюватись законам країни, в яку приїхали”, – говорить Gazeta.ua речник Нацполіції Черкаської області Дмитро Грищенко.

“Хасиди гуляють цілу добу, безперестанку танцюють та співають, зривають пітарди та салюти. У районі, де відбувається святкування – купи сміття з пластикового посуду й недоїдків. Двірники не встигають прибирати. Бачив, як спіймали кількох хасидів із наркотиками, бувають агресивними. Як зачепиш випадково плечем одного, збігається натовп розбиратися. Остерігаються жінок й собак, коли моляться, бо не здійсниться бажання”, – каже місцевий житель Владислав Іванченко.

Цьогоріч прогнозували приїзд близько 40 тис. паломників. В минулому 2018-му році зареєстрували 30 тис. юдеїв, які приїхали святкувати Рош-га-Шана на могилі Цадика Нахмана. За повір’ям, хто зустріне свято біля його могили, проведе наступний рік у щасті й благополуччі.

В Умані у розпалі святкування Рош-Га-Шана
В Умані у розпалі святкування Рош-Га-Шана

Джерело: Про Головне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.