Черкащани масово збирають та здають каштани

Опубліковано: 05.10.2019

Від двох до чотирьох гривень платять у Черкасах за кілограм каштанів. В останні тижні у місті можна часто побачити городян, які збирають ці плоди.

Черкащани масово збирають та здають каштани

Зі своїми кравчучками вони мандрують вулицями з ранку до вечора в пошуках каштанів. Про це повідомляють «Вечірні Черкаси».

  • У мене пенсія була 1800 гривень, зараз підняли до 2000, але ж на ці гроші не проживеш. От я і збираю каштани. Важко, звичайно, спина болить, але який не який та підзаробіток, — розповідає 70-річна черкащанка Тамара Борисівна. – Жінка зізнається, що й сама вміє готувати ліки на каштані.

На заготівельній компанії, що розмістилася в Черкасах на базі ОПС, розповідають: за день черкащани звозять їм до однієї тонни каштанів. Вимоги до сировини не складні: каштани мають бути чисті й цілі.

  • Зібрані плоди ми відправляємо на переробку, з них готують витяжку для медпрепаратів, — розповідає Тетяна Слісаренко, яка працює на одній із заготівельних компаній міста. — Зазвичай сировину нам привозять пенсіонери, соціально неблагополучні городяни, пияки, безхатченки та й звичайні черкащани, які не проти підзаробити. Буває, що каштани цілими сім’ями збирають. Між компаніями-заготівельниками є навіть певна конкуренція, деякі готові виходити за сировиною до людей. Для цього потрібно назбирати хоча б 40-50 кілограм каштанів. Та й ціна протягом сезону на сировину також коливається.

Приватний підприємець Олег Іванов розповідає — займається заготівлею не лише каштанів. Від населення приймає червону горобину, глід, шипшину, чорну бузину, трави, горіхи, насіння. Що саме й коли готові приймати заготівельники, визначають фармакологічні компанії, які й формують запит.

Плоди кінського каштана, якими засаджені міські алеї, містять у собі речовину — есцин. На її основі виготовляють препарати проти варикозного розширення вен, геморою та набряків. Де зібрані коричневі плоди — на центральній міській алеї чи за містом в екологічно чистій місцині — значення не має. Фармацевти запевняють, що плоди каштану не накопичують канцерогенів, окрім того, всі їх компоненти проходять ретельну перевірку та обробку.

У відділі екології Черкаської міської ради констатують: на вулицях Черкас, де було проведено інвентаризацію дерев, росте 5200 каштанів.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.