На Черкащині можуть закрити дільничу лікарню, яка обслуговувала десяток сіл

Опубліковано: 05.10.2019
На Черкащині можуть закрити дільничу лікарню, яка обслуговувала десяток сіл

Жителі селища Цибулева Монастирищенського району побоюються, що вже з нового року дільничу лікарню, яка обслуговувала більше десятка сіл, можуть закрити. Усім селянам радять їхати до Монастирища, однак до деяких сіл району автобус ходить раз на тиждень, а то й взагалі нема, пише газета «Вечірні Черкаси».

Секретар селищної ради Людмила Кобзар підтверджує таку інформацію:

– Спочатку це була дільнична лікарня, а потім із неї зробили терапевтичне відділення №2 районної лікарні. Зрозуміло, що два терапевтичних відділення на район – забагато. Розмови про закриття лікарні ведуться давно – з 2005 року, але зараз справа доходить до конкретики. Гроші районна рада виділила лише до нового року. На опалення взагалі немає ні копійки. Кухарів вже зараз фінансує місцевий бюджет селищної ради. Звісно, людям це не подобається. Кажуть, що лікарня функціонувала у війну, а зараз хочуть закрити, бо немає грошей. Зараз тут залишилося шість чи вісім ліжок денного стаціонару, а раніше було хірургічне відділення, інфекційне й пологове.

Через ставлення районних чиновників у Цибулеві заговорили про створення своєї об’єднаної громади.

– Розмови про свою громаду ведуться з 2015 року, – розповідає Людмила Кобзар. – Звісно, у такому випадку знайшлися би кошти на лікарню та на інші соціальні проекти. У нашу громаду входило би більше 10 тисяч населення, але не все залежить від нас. Попри розмови, сусідні села не хочуть об’єднуватися із Цибулевим.

У селищі Цибулів проживають чотири тисячі жителів. Є школа, два дитячі садки, будинок культури, консервний завод та завод із виготовлення металевих конструкцій.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.