Осінній призов на Уманщині: усі деталі строкової військової служби у 2019 році

Опубліковано: 08.10.2019
Осінній призов на Уманщині: усі деталі строкової військової служби у 2019 році

Із 1 жовтня згідно з Указом Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» на Уманщині розпочалася призовна кампанія.

Призову підлягають юнаки віком від 20 до 27 років в період з жовтня по грудень 2019 року. Про це йдеться на сайті Уманської районної державної адміністрації.

Призовників оповіщатимуть за допомогою повісток і розпоряджень за місцем проживання та працевлаштування. Крім того, якщо призовник не отримав повістку, то згідно із законодавством України він зобов’язаний самостійно прибути до військкомату не пізніше 10 днів з початку призову.

Призов громадян України на строкову військову службу організовується та здійснюється органами виконавчої влади, місцевого самоврядування у взаємодії з Уманським об’єднаним міським військовим комісаріатом.

Для проведення призову діє Уманська районна призовна комісія на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Жорницьким.

На призовну комісію покладаються відповідні обов’язки:

 • винесення рішення про придатність чи непридатність до проходження строкової військової служби, за результатами медичного огляду;
 • надання відстрочки від призову відповідно до законодавства України;
 • направлення до правоохоронних органів на призовників, які порушують законодавство України, матеріалів на розшук та притягнення останніх до відповідальності.

Наразі в Україні формується Єдиний Державний електронний реєстр призовників, і по кожному призовнику будуть занесені відповідні дані, в тому числі і про те, що вони не з’явились без поважних причин до відповідного військового комісаріату та перебувають у розшуку.

Варто зазначити, що під час осіннього призову 2018 року були випадки застосування до призовників адміністративних заходів впливу ― стягнення штрафу. Крім того, відкрито 4 кримінальних провадження за ст. 335 Кримінального кодексу України («Ухилення від виконання військового обов’язку»), по яким Уманською місцевою прокуратурою передано до Уманського міськрайонного суду Черкаської області обвинувальні акти для прийняття рішення.

Після проходження призовної комісії призовники направляються до Черкаського обласного військового комісаріату, де розподіляються по командах та направляються для подальшої військової служби до військових частин.

Для комплектування Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби транспорту молоде поповнення планують спочатку направляти до навчальних центрів для отримання ними військово-облікових спеціальностей.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України та Указу Президента України від 24 вересня 2014 року № 744, призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в зоні бойових дій на сході країни не залучаються.

На сьогодні керівництвом держави та Збройних Сил забезпечено наступні умови для призваних на строкову військову службу громадян України:

 • Проходження строкової військової служби терміном ― 1 рік для призовників які мають закінчену вищу освіту, для решти призовників термін служби ― 1,5 року;
 • При призові призовникам виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів (3800 грн);
 • Отримання військової та цивільної спеціальності під час проходження служби;
 • Можливість перейти на контрактну службу через 6 місяців служби терміном від 6 місяців і більше, та отримувати заробітну плату від 10 тис. 200 грн в залежності від посади та військового звання;
 • Безкоштовне лікування в медичних закладах Міністерства Оборони України;
 • Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно із встановленими нормами;
 • Військовослужбовцям виплачується щомісяця грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби;
 • При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі восьми посадових окладів (залежно від військового звання і посади);
 • Надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
 • Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
 • За військовослужбовцями зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
 • Можливість вступу до Вищих військових закладів на безоплатній основі та з наданням переваги при вступі;
 • Після звільнення в запас виплачується матеріальна допомога в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму.

Призову на строкову військову службу не підлягають громадяни України, які за рішенням призовної комісії відповідно до Законодавства України отримають право на відстрочку.

 • за сімейними обставинами (мають дитину до 3-х років, двох і більше дітей, вагітну дружину);
 • за станом здоров’я;
 • для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ ― до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
 • для продовження професійної діяльності (педагогічні та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження).

Право на одержання призовниками відстрочки від призову повинно бути підтверджено відповідними документами, які подаються призовниками до військового комісаріату при особистому прибутті на засідання призовної комісії.

Призовники, яким надана відстрочка від призову, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати до військкомату документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

Джерело: Вечірня Умань

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.