Умань визнали одним з найкомфортніших міст України завдяки реалізації передових проектів

Опубліковано: 08.10.2019

1 жовтня під час Kyiv Smart City Forum 2019 відбулося нагородження міст-лідерів з упровадження інноваційних рішень в інфраструктурі. У номінації «Найкомфортніше місто для життя» за найвищі стандарти проживання та рівень задоволеності населення було відзначено Умань.

Умань визнали одним з найкомфортніших міст України завдяки реалізації передових проектів

Усього на конкурс надійшло понад 100 заявок від різних міст. На розгляд експертного журі від Умані було подано чотири проєкти, які ініціював та реалізував народний депутат України Антон Яценко:

1. Умань — туристична перлина України. Розбудова та облаштування туристичного об’єкта — Набережної Осташівського ставу, капітальний ремонт прибережної території, улаштування зон відпочинку.

2. Реконструкція площі Соборності. Облаштування фонтану та елементів благоустрою площі — кашпо, сходів, підпірних стінок, пандусів, декоративних куль на постаменті, облаштування стоянки для транспорту, зон відпочинку.

3. Озеленення площі Соборності. Передбачене озеленення та благоустрій площі в гармонійному поєднанні лаконічних форм з витонченим вмістом, що налаштовує на відпочинок і релаксацію.

4. Технічне обладнання та облаштування Набережної. Придбане нове акустичне обладнання для направлення звукового потоку при трансляції водного шоу.

Вказані проєкти було успішно реалізовано у період з листопада 2018 до вересня 2019 року, як того і вимагали умови конкурсу. Журі високо оцінило масштабність проєктів, ініційованих Антоном Яценком, та віддало перемогу в номінації «Найкомфортніше місто для життя» Умані. Таку ж відзнаку цього року отримали міста Харків та Чортків.

Нагадаємо, що окрім вищевказаних проєктів впродовж останніх років Антон Яценко реалізував в Умані ще низку ініціатив, які не лише значно підвищили стандарти проживання населення, а й перетворили місто на туристичну перлину України та Європи. Зокрема, завдячуючи зусиллям парламентаря:

 • Умань забезпечено цілодобовим водопостачанням та вирішено проблему якості питної води;
 • реконструйовано сквер імені Т. Г. Шевченка та побудовано найбільший у Центральній Україні комплекс фонтанів «Перлина кохання»;
 • на реконструйованій площі Соборності побудовано найбільші світломузичні пішохідні фонтани в Україні, встановлено безкоштовний дитячий атракціон «Весільна карусель»;
 • оновлено Центральний парк, в якому вдалось реконструювати фонтан, встановлено сучасний спортивно-ігровий дитячий майданчик;
 • встановлено 87 дитячих майданчиків, в тому числі інклюзивний та спортивні дитячі майданчики;
 • реконструйовано історичну частину дендропарку «Софіївка» та побудовано багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;
 • створено сучасний парк «Нова Софіївка», який має вигляд фентезі-парку, єдиного у Східній Європі;
 • створено безкоштовний Діагностичний центр та міжрайонний скринінговий центр «Здоров’я жінки»;
 • розписано Свято-Миколаївський собор;
 • відремонтовано найпроблемніші ділянки доріг по вул. Тищика, Небесної Сотні, Незалежності та ще по 30 вулицях; у напрямку Умань – Христинівка, у напрямку міста Умань (по трасі Київ – Одеса); від в’їзду в місто Умань (з Вінницької траси до круга по вулиці Михайлівській); у напрямку Умань-Черкаси в межах сіл Доброводи та Гереженівка Уманського району тощо.

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.