У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який забороняє використання тварин у цирках

Опубліковано: 24.10.2019
Законопроект 2246

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2246 від 08.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства в сфері поводження з тваринами».

Ініціатором цього закону є народний депутат України Антон Яценко.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Парламентар зазначив, що законопроектом передбачено:

– з 2023 року ввести пряму заборону на використання диких тварин, а також тварин, які важко переносять неволю та/або дресирування, у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля (крім об’єктів природно-заповідного фонду України);

– затвердження на державному рівні переліку тварин, які важко переносять неволю, закритий простір, дресирування;

– притягнення до відповідальності осіб, які порушують правила поводження з тваринами, що використовуються у видовищних заходах.

Крім того, прийняття цього законопроекту сприятиме гуманізації використання тварин у спорті, при організації дозвілля та видовищних заходів.

Законопроект 2246

«На жаль, на сьогодні в Україні на законодавчому рівні відсутня заборона використання диких тварин у цирках, але вона вже давно діє в Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Данії, Латвії, Голландії, Румунії, Словакії, Фінляндії, Швеції та інших розвинутих країнах. Переконаний, що законопроект № 2246 знайде підтримку у Верховній Раді», – зауважив Антон Яценко.

Нагадаємо, до Закону №2120-VIII від 22.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)», який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами, були враховані подані Антоном Яценком пропозиції.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.