В Умані Василь Шкляр презентував новий історичний роман

Опубліковано: 24.10.2019

Один із найбільш відомих сучасних українських письменників, автор історичних романів «Троща», «Самотній вовк» та «Чорний ворон» презентував нову книгу «Характерник» у стінах УДПУ імені Павла Тичини.

В Умані Василь Шкляр презентував новий історичний роман

Василь Шкляр привітав присутніх та розповів, що в Умані презентує свій роман одразу після Форуму видавців у Львові, а тому уманський глядач отримує ексклюзив.

  • Ви знаєте, що я також із Шевченківського краю. Через те не дивно, що в творах ви часто зустрічаєте наші місця та історичні події, зокрема, пов’язані з містом Умань, – розповідає автор.

Під час презентації книги письменник пояснює, що історичний роман «Характерник» – результат його дослідження та повного занурення у добу козацтва.

  • Я шукав історію, яка була б маловідома моєму читачеві, але водночас мала документальне підґрунтя. Ніколи не пишу історичні романи з вигадками, тому знайшов такий епізод у ІІ пол. XVII в епоху знаменитого кошового отамана Івана Сірка. У 1673 році сталася виняткова подія, коли на Січ Іван Міюський приводить молодика, який називає себе сином царя Олексія Михайловича. Звідси, власне, і розпочинається небуденна історія…
В Умані Василь Шкляр презентував новий історичний роман

Автор поділився із аудиторією переживаннями під час написання твору, порівняв сучасні події з історичними, акцентуючи на тому, що історія – циклічна.

  • Назва роману ніби натякає на надлюдські здібності, тому найбільше боявся перейти з історичного роману на жанр фентезі. Хоча характерники із Пластунівського куреня на Січі справді були винятковими бійцями, таким є головний герой – характерник Кирило. Не буду розкривати конкретні деталі з роману «Характерник», бо я вам мимоволі видам сюжетні ходи. Кінцівка несподівана, її ніхто не вгадає. Тому прошу читачів не зазирати на останню сторінку і не читати наперед, чим завершиться роман.
В Умані Василь Шкляр презентував новий історичний роман

Також Василь Шкляр запросив усіх присутніх відвідати кінострічку «Чорний ворон», прем’єра якої відбудеться у грудні та буде демонструватися у всіх кінотеатрах України. Автор згадав і про те, що у фільмі знялися уманчани, серед яких – викладачі та студенти УДПУ. Поділився секретами зі знімального майданчика та розповів про містичне значення імені Тарас на усіх етапах фільмування.

  • У мене склалося враження, що той, хто не звався Тарасом, до проекту «Чорний ворон» не допускався. Натхненником повстанської боротьби був Тарас Шевченко, головного героя звати теж Тарас. Ще один Тарас дав поштовх до зйомок фільму, займався збором коштів. Найвдаліший сценарій написаний Тарасом  Антиповичем, режисер – Тарас Ткаченко. Та й актор – тезка персонажа, його зіграв Тарас Цимбалюк, – наводить факти письменник.
В Умані Василь Шкляр презентував новий історичний роман

Автор поділився планами та розповів, що нині йому пропонують екранізувати романи «Троща» та «Характерник». Незважаючи на те, що проекти ще тільки в планах, бажаючі зіграти у фільмах уже є.

  • Усім дякую за теплу зустріч, за натхнення та добрі слова, які я сьогодні почув. Після них хочеться писати. Вони зобов’язують писати, – додав на прощання автор.

Автор: Світлана Діденко

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.