Цього року чекаємо на чотири штами грипу

grip

Цього року в області очікують на чотири штами грипу. Найбільше побоювань викликає грип типу «А» – «Брісбен» і «Канзас». Наприкінці лютого-початку березня їм на зміну прийдуть інші – типу «В» – «Колорадо» і «Пхукет». Про це повідомляють «Вечірні Черкаси».

– Усі ці штами нам відомі, тільки щороку вони мутують, міняючи антиген. Чекаємо, що грип йтиме двома хвилями – перша в грудні-початку січня. Друга – наприкінці лютого-початку березня, – каже заступник директора державної установи Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України Микола Тищук.

Микола Миколайович не знає чи буде епідемія цього року.

– Ми, звичайно, готуємося. Із 28 вересня постійно моніторимо ситуацію. В Україні шість областей аналізують ситуацію з грипом щодня. Це здебільшого східні області – Харківська, Сумська, Дніпропетровська. Ми ж робимо моніторинг щотижня. Поки ніякої загрози епідемії нема. За останній тиждень вересня й перший тиждень жовтня в Черкаській області захворіло 10 тисяч 37 осіб. Епідемічний поріг в жодному регіоні Черкащини й усієї України не було перейдено.

Микола Тищук стверджує, що найчастіше в області грипом хворіють діти від 5 до 14 років.

– Ця категорія найбільша – 47%. Діти від 0 до 4 років – 37%. А найменше хворіють пенсіонери від 65 років. Минулого року епідемії грипу в нас не було. Хіба що у школах закривали окремі класи. Дасть Бог, і цього року так буде. Ми не сидимо, склавши руки. Проводимо агітацію, застосовуємо профілактичні заходи. Найкращий засіб проти грипу – щеплення. Але воно подорожчало – коштує від 200 до 300 гривень.

Минулого року лікарі на Черкащині запідозрили смерть від грипу в 9 осіб. Підтвердився лише один випадок. Решта померли від інших хвороб.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.