В Умані просять порад, як врятувати червонокнижну перелітну пташку

Опубліковано: 28.10.2019

Уманський благодійний фонд “Надія на життя” просить поради щодо перетримки і організації подальшої життєдіяльності для червонокнижної перелітної пташки, яка не стає на лапи. Нині птах знаходиться на перетримці.

Якщо ви знаєте, чому птах не може пересуватися і як йому допомогти, повідомляйте за номером 0637453363

Гагара чорношия зустрічається на території України в період міграцій, у нас вони не гніздяться. У невеликій кількості зимують біля узбереж Чорного і Азовського морів, а в теплі зими на незамерзаючих ділянках у пониззях Дністра, Прута, Серету, Тису. Невелика кількість бродячих особин трапляється і влітку на затоках Чорного моря. Під час перельотів тримаються великих річок, водосховищ, озер, де зустрічаються до самого льодостану восени і з’являються навесні, як тільки зійде лід.

В Умані просять порад, як врятувати червонокнижну перелітну пташку

На осінньому перельоті перші гагари чорноволі в межах України з’являються у вересні. Максимум перельоту приходиться на середину – другу половину жовтня. Летять, як правило, зграйкам по 4-7 особин, зрідка поодинокі. Під час інтенсивного перельоту трапляються зграї до 350 птахів. Великі зграї найчастіше летять на висоті 150 – 300 м і тоді не дотримуються всіх поворотів русла річки. Невеличкі зграйки або поодинокі птахи летять низько над водою і дотримуються русла річки. Їх переліт має місцевий характер, а не політ на далеку відстань. Частину шляху на південь птахи можуть пропливати вниз за течією річок, виловлюючи по дорозі рибу. Відпочивають на воді в місцях, де тримаються інші водоплавні птахи (норці, лиски, качки).

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.