Пошматовані кістки та ампутована нога: хлопчик, який потрапив під мотоблок, пережив 5 операцій (ФОТО)

301020191621464867399

Саша Поцілуйко з села Петраківка Катеринопільщини досі перебуває у лікарні після втрати правої ноги. 4-річний хлопчик проходить реабілітацію. Улітку минулого року він потрапив під мотоблок, коли батько косив у дворі траву й не помітив сина, який заховався у ній. Постраждали обидві кінцівки. Праву ампутували в лікарні. Ліву медикам вдалося врятувати, пишуть «Вісті Черкащини».

– Вже все добре. Ходимо на протезі, — розповідає мати Олександра Поцілуйко. – Але ліва ніжка досі на розробці. Тоді на ній теж були пошматовані кістки. Дуже боялися, що син втратить обидві. Слава богу, обійшлося. На неї ставили апарат Ілізарова, в якому Саша пробув 5 місяців. Потім був гіпс. На протезі він ходить від квітня цього року. На лівій ніжці розробляємо коліно. Була пересаджена шкіра.

Дитина вже звикла до штучної ноги й потроху ходить, каже Олександра.

– Він одразу зрозумів, що у нього немає ніжки, — говорить жінка. – Навіть не питав ніколи, як буде ходити так. Коли забирали протез, першого дня він не хотів надягати його. Але коли приїхали додому, брати самі наділи й повели. Зараз спокійно й гарно ходимо на ньому. А от на лівій нозі важко поки. Психологічно теж трохи постраждав. Став більш нервовим. Та це не щось дуже страшне, з огляду на пережите ним. А так грається, сміється. Буває вередує, коли щось не як він хоче, але ж всі діти такі.

Одразу після трагедії небайдужі люди кинулися допомагати коштами. На лікування витрачені чималі кошти.

– Понад 100 тисяч витратили на все, — згадує мати. — Це щонайменше. 5 операцій було зроблено. Сподіваюсь, що більше й не буде. Дуже допомогли односельчани. На картку скидали люди свої та незнайомці. Без них було б дуже тяжко. Телефонували, підтримували. Навіть зараз зі мною часто зв’язується жінка й цікавиться почуттям сина. Живе в Німеччині. Наразі з коштами все добре.

Батько дитини з часу трагедії не користується мотоблоком.

– Звичайно, воно в ньому досі сидить, — пояснює Олександра Поцілуйко. – Та якщо оглядатися назад, добра не буде від цього. Маємо ціль повністю поставити Сашуню на ноги й рухаємося до неї. Але до мотоблока чоловік жодного разу не підійшов після того, що трапилося. Боїться. Нам коли треба було, приходив свекор і працював на ньому.

На реабілітації хлопчик з липня цього року. Додому їздить лише на вихідні. Скільки ще буде потрібно часу для відновлення, медики не беруться прогнозувати.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.