Якою буде цьогорічна зима на Черкащині

snig

Кожного року напередодні зимового сезону наших громадян «жахають» суворою та затяжною зимою. Кожен має свій прогноз, одні говорять, що буде ну дуже сувора зима, але малосніжна, інші, що такої зими, як цього року, не було останні 30 років. Проте, лякати людей тим, що саме такою буде цьогорічна зима, поки що немає жодних підстав. Про це пишуть «Вечірні Черкаси».

– Через «розхитаний» клімат робити точні прогнози зараз досить складно. Однак, загальні тенденції цілком зрозумілі: зим як 50-60 років тому, нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і  з хвилями екстремальних морозів, — говорить начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру по території України на зимовий період 2019-2020 років, у листопаді-грудні 2019 року і в березні 2020 року середня місячна температура очікується близькою до норми, у січні-лютому 2020 року вищою на 1-1,5° за середню температуру за базовий період метеорологічних спостережень (1981-2010 рр.).

Нинішньої зими, погодні умови можуть зазнавати різких змін, а саме: короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, налипання мокрого снігу, утворення ожеледі.

Орієнтовний прогноз на холодний період буде уточнюватись місячними, декадними та короткостроковими прогнозами.

За прогнозом народного синоптика Леніда Горбаня, стійка зима прийде в Україну «чітко з 12 грудня». Три-чотири перших дня грудня місяця буде мінусова температура, потім 4-5 днів — плюсова, термометри покажуть +3 … + 4 градуси. А з 12 грудня і до кінця місяця Горбань прогнозує мінусову температуру.

– Правда, морози невисокі — десь — 4 …- 5, -11 …- 12. І тільки 24-25 грудня можуть досягати -13 …- 15″, — зазначив Леонід Горбань. – Зима очікується з хорошими морозами — весь січень морозний. У лютому мороз сягатиме до -18 …- 20. Сніг буде йти постійно. Великих періодів відлиги не передбачається. Практично вся зима буде дуже сніжна, — спрогнозував Горбань.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.