Черкащанки створюють вінки за старовинними технологіями (фото, відео)

Опубліковано: 03.11.2019
Черкащанки створюють вінки за старовинними технологіями (фото, відео)
Фото – “Від Лялі до Кралі”

Чотири подруги створили фотопроєкт “Від лялі до кралі”. Створюють автентичні українські вінки та фотографують в них дівчат. Провели персональну виставку. Про це повідомляє gazeta.ua.
Жінки познайомилися 2014-го, коли займалися волонтерською діяльністю.

– Раніше вінки робили монахині чи старі бабусі. Зараз майстринь, які вміють їх виготовляти, майже не залишилося. В якийсь момент нам стало цікаво самим зробити вінок у традиційній техніці. Перший весільний виготовили восени 2018-го. Знадобилося 2 місяці. Фото виклали у Facebook. Нам писали, що він прекрасний. Радили професійно цим займатися. Вирішили започаткувати свій проєкт, – каже Галина Тимошенко.

Жінки створюють вінки у різних техніках: воскові, з балабонами, паперових квітів, вовни та золотої нитки. Нещодавно показували їх на виставці у Переяслав-Хмельницькому на Київщині, у листопаді планують демонструвати у столиці.

– Кожен наш виріб – унікальний. Вимагає багато часу та майстерності. Виготовлення вінків на замовлення – це вимушений крок, щоб заробити на проведення виставок і придбання необхідних матеріалів. Ціни починаються від 800 гривень. Часто шкода їх продавати, бо вони заслуговують на те, аби бути музейним експонатом, – каже Олена Афанасенко.

Читайте також: 10 запитань до Олени Афанасенко: секрети створення автентичних віночків (відео)

У вінках фотографують тільки дівчат до 18 років. Дорослих жінок для фото одягають у хустини.

– Вінок – це атрибут жіночності. Дівчата носили їх до заміжжя, а тоді заміняли очіпком. Весільні вінки робили по-багатому. Вставляли маленькі шматочки дзеркала, обгортки від цукерок, лелітки, намистини, пір’я. Після обряду їх часто вкладали в ікони, тому вони гарно зберігалися, – каже Олена Почтарьова.

Читайте також: 10 запитань до Олени Почтарьової: секрети створення глиняних статуеток

Вінки, які виготовляють Олена Почтарьова, Галина Тимошенко та Олена Афанасенко, фотографує на моделях киянка Світлана Задоровська.

– Я працювала економістом. Дуже втомилася від цієї галузі, відчувала, що пропадаю. Якось чоловік подарував камеру – знав, що завжди любила фотографувати. Займаюся цим вже 4 роки. Чоловік підтримує, але трохи свариться, коли обробляю фотографії до другої ночі, – каже Задоровська.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.