В Умані презентували унікальну печатку Святослава Хороброго

Опубліковано: 04.11.2019
Screenshot 111

30 жовтня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація печатки Святослава Хороброго. Цю унікальну реліквію знайшли під час розкопок у Києві.

На презентацію були запрошені студенти та професорсько-викладацький склад історичного факультету УДПУ.

Презентацію печатки Святослава Хороброго проводив науковий співробітник Інституту історії Національної академії наук України, кандидат історичних наук, керівник Всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації» Олександр Алфьоров.

2

«Реліквію знайшли під час розкопок у Києві, які активізувала влада в контексті підготовки міста до святкування 1500-ї річниці. Потім її вивезли до Росії. Печатку повернули до України нещодавно. Подробиці цієї історії в силу різних причин не оприлюднюються», ― зазначили у прес-центрі УДПУ.

00

Печатка Святослава Хороброго виготовлена зі свинцю і розміром не більша п’яти копійок. Її історична цінність величезна, адже це єдина реліквія, що належала князю Святославу. Унікальність печатки також полягає у тому, що на ній зображений двозуб ― прототип сучасного тризуба.

1

Довідково.

Святослав Ігорович (також відомий як Святослав Хоробрий або Святослав І) (938 — 972) — правитель Київської Русі із династії Рюриковичів. Великий князь київський (945 — 972). Єдиний син київського князя Ігоря та княгині Ольги. Здійснював завзяті походи на схід та південь, підкорив численні східнослов’янські племена, аланів й волзьких булгар.

Десятирічне правління Святослава І ознаменувалося швидким розростанням території Київської Русі, до її складу відійшли землі у долину річки Волга, понтійські степи та частина Балкан. 971 року був обложений у болгарському місті Доростолі, змушений повернутися на Русь. На зворотному шляху загинув у засідці на Дніпрі, яку влаштував печенізький хан Куря.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.