В Умані презентували унікальну печатку (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.11.2019
На Черкащині презентували унікальну печатку (ВІДЕО)

30 жовтня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація печатки Святослава Хороброго. Цю унікальну реліквію знайшли під час розкопок у Києві. На презентацію були запрошені студенти та професорсько-викладацький склад історичного факультету УДПУ, пише «04744.info«.

Презентацію печатки Святослава Хороброго проводив науковий співробітник Інституту історії Національної академії наук України, кандидат історичних наук, керівник Всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації» Олександр Алфьоров.

Зазначимо, що реліквію знайшли під час розкопок у Києві, які активізувала влада в контексті підготовки міста до святкування 1500-ї річниці. Потім її вивезли до Росії. Печатку повернули до України нещодавно. Подробиці цієї історії в силу різних причин не оприлюднюються.

Печатка Святослава Хороброго виготовлена зі свинцю і розміром не більша п’яти копійок. Її історична цінність величезна, адже це єдина реліквія, що належала князю Святославу. Унікальність печатки також полягає у тому, що на ній зображений двозуб ― прототип сучасного тризуба.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.