В Уманському університеті садівництва відбувся ювілейний радіомарафон

В Уманському університеті садівництва відбувся ювілейний радіомарафон

6 листопада Уманський національний університет садівництва відзначав своє 175-річчя. У цей день зі спеціальної аматорської радіостанції закладу вищої освіти було проведено понад 500 зв’язків з короткохвильовиками України, близького і далекого зарубіжжя із повідомленням про ювілей.

Основна маса кореспондентів ― радіоаматори України та близького зарубіжжя. Як повідомили у прес-центрі Уманського НУС, на використання спеціального позивного сигналу було отримано спеціальний дозвіл Українського державного центру радіочастот (Amateur radiostation licence EM5C).

Також було проведено міжконтинентальні зв’язки з аматорами країн Азії, Америки й Африки, зокрема Гани, Ізраїлю, Індонезії, Канади, Кувейту, США, Японії та інших. Окрім традиційного обміну інформацією голосом та азбукою Морзе, застосовували сучасні технології ― так званий цифровий (комп’ютерний) зв’язок з використанням спеціальних програм.

Варто зазначити, що короткохвильове радіоаматорство в Уманському НУС має досить давні традиції. Особливо популярним цей напрямок був у 80-ті роки минулого сторіччя. Розпочалося все зі створення самодіяльного студентського радіоклубу та відкриття колективної аматорської радіостанції на території тодішньої кафедри механізації. Власноруч сконструйовані короткохвильові антени та приймально-передавальна апаратура забезпечили встановлення тривалих радіозв’язків з аматорами усіх континентів більш ніж ста країн світу.

Джерело: Вечірня Умань

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.