Антон Яценко: Лікування дитячих захворювань має у повному обсязі фінансуватися державою

Опубліковано: 18.11.2019
photo 564  jpg

Наразі Україна залишається єдиною країною в Європі, де не у повному обсязі фінансується лікування дитячих захворювань, а галузь охорони здоров’я не відповідає стандартам. Над вирішенням цієї проблеми тривалий час працює народний депутат України Антон Яценко.

15 листопада Антон Яценко вкотре порушив проблему фінансування лікування дитячих захворювань під час години запитань до Уряду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Зокрема, народний депутат запитав міністра охорони здоров’я Зоряну Скалецьку, чи буде фінансуватися лікування громадян із такими захворюваннями:

  • трансплантація (у черзі на лікування за кордоном перебуває 133 особи на межі життя і смерті);
  • лікування дітей із незворотними вадами слуху (кохлеарна імплантація);
  • закупівля слухових апаратів для дітей;
  • лікування рідкісних (орфанних) захворювань (вроджене чи набуте захворювання, яке хронічно прогресує, призводячи до інвалідності чи смерті);
  • закупівля серцевих імплантів (оклюдерів) для проведення операцій на серці дітям з вродженими вадами серця.

За словами Зоряни Скалецької, незабаром фінансування лікування цих захворювань збільшиться. Крім того, зміниться механізм витрат коштів, що дозволить профінансувати всі захворювання.

«Сподіваюсь, що найближчим часом це питання буде вирішено. Адже, наші діти ― найбільше багатство для країни, і їх здоров’я має бути на першому місці», ― написав Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що Законом України №2629-VIII від 23.11.2018 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було враховано подані Антоном Яценком пропозиції. Завдяки цьому фінансування галузі охорони здоров’я збільшилося майже на 5,5 млрд грн.

Зокрема, у бюджет було закладено витрати на лікування громадян України за кордоном, лікування дітей із незворотними вадами слуху (кохлеарна імплантація), хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, реабілітацію дітей з ДЦП, лікування дорослих та дітей із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, а також хворих на хронічну ниркову недостатність, цукровий та нецукровий діабет.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.