Екологи Уманського педуніверситету створили новий гідрологічний заказник

6

Представники кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету створили гідрологічний заказник площею 3 га на території Степашківської селищної ради Гайсинського району Вінницької області.

Перед створенням гідрологічного заказника робоча група з УДПУ здійснила наукову експедицію територіями Миколаївської, Одеської, Кіровоградської, Черкаської та Вінницької областей. Маршрут пролягав в межах басейну річки Південний Буг. Про це повідомили у прес-центрі УДПУ.

00

Під час експедиції було виявлено нові заповідні об’єкти у Центральній частині Південно-Бузького екологічного коридору, апробовано методику створення та технологію виявлення нових заповідних об’єктів, досліджено території перспективних заповідних об’єктів.

1

У перший день учасники експедиції досліджували природу та екологічні параметри природного середовища Національного природного парку «Бузький Гард». Зокрема, екологічний стан водних ресурсів, дію на них антропогенних чинників та трансформацію біорізноманіття під впливом господарської діяльності людини.

3

У другий день на основі здійсненого обґрунтування науковці науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» та членів наукової школи «Екологія, охорона навколишнього середовища: освіта, наука, практика» під керівництвом Світлани Совгіри створили гідрологічний заказник «Каскад джерел».

4

Заказник площею 3 га знаходиться на території Степашківської селищної ради Гайсинського району Вінницької області. До його складу увійшли ставок Павлівка, мала річка Афія (до експедиції була безіменною), 8 джерел, які було досліджено, розчищено та упорядковано.

5
6
7
8
9

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.