В Умані презентували історії успіху польських Нобелівських лауреатів

Опубліковано: 18.12.2019
olga-tokarcuk-nobel-700x336

У Товаристві поляків міста Умань «Огніско» відбувся вечір-презентація, присвячений дорозі до успіху польських нобелістів з літератури. Захід проводила лектор польської мови Людмила Крива. На вечорі-презентації були присутні прихильники літератури Польщі.

пол1

По завершенню заходу найуважніші та найактивніші учасники отримали в подарунок іменні чашки з логотипом Товариства поляків міста Умань.

пол4

За словами організаторів, захід виявився надзвичайно актуальним, адже 10 грудня до переліку польських Нобелівських лауреатів доєдналася письменниця Ольга Токарчук.

пол3

Вечір-презентація відбувся у рамках міжміського полонійного проєкту ― спільного напрацювання молодіжних представників полонійних організацій з семи міст України.

пол5

Зокрема, до створення проєкту долучилися: культурно-освітнє Товариство «Крок перший» в Дніпрі, Українсько-польський центр в Хмельницькому, Товариство поляків Миколаєва, Суботня школа польської мови в Тлумачі, Товариство польської культури імені Святого Яна Павла ІІ в Запоріжжі та Товариство поляків міста Умані «Огніско».

пол6

Проведення вечору-презентації в Умані стало можливим завдяки фінансовій підтримці V Форуму Молодих Поляків.

пол8

Довідково.

10 жовтня у Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки. Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук отримала премію за 2018 рік.

57-річну Ольгу Токарчук названо провідним польським романістом свого покоління, вона отримала премію «за нарративну фантазію, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя».

пол9

«Ольга Токарчук ніколи не розглядає реальність як щось стабільне або вічне. Вона конструює свої романи в напрузі між культурними протилежностями; природа проти культури, розум проти божевілля, чоловік проти жінки, дім проти відчуження», ― зазначається у рішенні нобелівського комітету.

Ольга Токарчук добре відома українським книголюбам. Українською перекладені її книжки «Бігуни», «Правік та інші часи», «Мандрівка людей книги», «Гра на багатьох барабанчиках», «Останні історії», «Веди свій плуг понад кістками мертвих».

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.