В Умані презентували найдавнішу печатку міста

Опубліковано: 19.12.2019
343

18 грудня у рамках тижня історичного факультету в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація найдавнішої печатки міста Умань із приватної колекції Олексія Шереметьєва.

Про це повідомили у прес-центрі УДПУ.

2

Найдавніша печатка Умані має назву «печатка Калингрода» або «печатка Калинвара». Так місто називали у 1612-1646 роках паралельно з нинішнім найменуванням.

7

Представлена під час презентації печатка з 1612 по 1648 рік була в обігу Валентія Олександра Калиновського ― польського магната, урядовця та власника великих маєтків на українських землях, зокрема на Поділлі. Довгий час її місцезнаходження було невідоме. Лише в 2015 році печатку було віднайдено. Через 407 років матриця найдавнішої печатки знову прибула в рідне місто.

3

Під час презентації професор Ігор Кривошея прочитав лекцію на тему: «Еволюція міської геральдики Умані: від козацької доби до козацької символіки», в ході якої розповів коротку геральдичну історію Умані.

6

«Історія міста Умань дуже цікава і неповторна. Її можна прослідкувати за зміною гербів та символів, які змінювалися в залежності від історичної епохи міста», ― зазначив Ігор Кривошея.

Джерело: 04744.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.