Нинішній День святого Миколая має шанс стати найтеплішим за останні 30 років

Нинішній День святого Миколая має шанс стати найтеплішим за останні 30 років

Сьогодні українці відзначають аномально теплий День святого Миколая, який може позмагатися за звання найтеплішого дня 19 грудня з 1989 року, коли було зафіксовано +10,7 градуса. Про це кореспонденту УНН повідомили у відділі кліматології Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

“За нашими історичними даними, 19 грудня було найтепліше у 1989 році. Було +10,7 максимальна температура, на сьогодні може бути максимально нижче цієї температури, бо передавали тільки +8. А взагалі, так, ці дні, учорашній день, особливо, б’є температурні рекорди і перевищення є по всіх параметрах, і середньодобові, і максимальні”, – повідомила кліматолог.

В обсерваторії також зазначили, що коли у минулий раз була така аномальна “зима як не зима”, а саме наприкінці 1989 року – на початку наступного року, вже 10 січня – зима завершилась, і були лише плюсові температури.

У відділі кліматології нагадали, що метеорологічна зима ще навіть не настала. Однак подібні температурні показники вказують на глобальне потепління.

“Тенденції йдуть до того, що це глобальне потепління. І взагалі, цей рік може бути другим найтеплішим після 2015 року. Бо досі був у нас найтеплішим 2015 рік”, – розповіли в обсерваторії.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.