Уманський підприємець розповів, як правильно обрати піротехнічні засоби

Опубліковано: 20.12.2019
Уманський підприємець розповів, як правильно обрати піротехнічні засоби

В Умані запалили новорічну ялинку: офіційно стартував сезон зимових свят. І щоб казка, наповнена яскравими вогнями, не перетворилася на трагедію, пропонуємо нагадати правила вибору та використання піротехніки. Своїм досвідом ділиться власник мережі магазинів “Святковий” Василь Шеремета, пише Громадське Умань.

В першу чергу, обирайте товар у точках продажу, що можуть надати сертифікат якості піротехнічних засобів, визначений українським законодавством. Якщо реалізатор не може або відмовляється показати документ, безпечніше буде піти до іншого продавця. На салютній установці українською мовою мають бути вказані виробник, інструкція з використання, склад і кількість піротехнічної сировини.

Також уважно вивчайте терміни. Зазвичай на упаковці вказують дату виготовлення і термін використання. Зазвичай салют можна використати протягом 10 років, але бажано обирати установку, якій до 3 років.

“Якщо інформації про товар немає українською, значить він не сертифікований”

На стихійних ринках купляти салюти чи петарди небезпечно. По-перше, продаж на ринку таких легкозаймистих засобів заборонена технічним регламентом торгівлі піротехнічними виробами. По-друге, через дощ, туман, сніг піротехніка може відсиріти. В кращому випадку вона просто не спрацює при запуску, в гіршому – може стати причиною травмування.

“Не купляйте піротехніку на ринках”

Купляти салютні установки мають право дорослі, старше 18 років. Є певна група піротехнічних засобів, доступна дітям, яким виповнилося 14 років, – це “часнички” і петарди з малим вмістом піротехнічного продукту.

“Продаж піротехніки малолітнім особам заборонена”

Якщо вас цікавить салютна установка, яку ви використаєте у приватному дворі або просто серед вулиці, не рекомендовано обирати піротехніку більшу 50 калібру, бо для неї безпечна відстань має бути понад 80 метрів. В таких питаннях має добре розбиратися реалізатор і допомогти підібрати салюти, зважаючи на умови їх експлуатації.

У приміщеннях можна використовувати лише “часнички”, хлопавки і бенгальські вогні. Решта виробів особливо небезпечні для закритих приміщень.

“Не знаєте, який салют обрати, – запитайте поради у продавця”

Також не зайвим буде нагадати техніку безпеки при запуску салютів. Піротехнічну установку слід встановлювати лише на рівну поверхню: асфальт або втоптана територія. З чотирьох сторін її слід притиснути чимось тяжким (можна використовувати цеглинки або камінці), бо при пострілах установку може перекинути на бік.

Підпалювати салют слід на витягнутій руці, не можна над нею нахилятися. У всіх сертифікованих установках гніт горить 8 секунд, цього достатньо, аби відійти на безпечну відстань, яка становить не менше 20 метрів. Над установкою не повинно бути дерев, ліній електропередач – лише чисте небо. Та найголовніше – це не використовувати пристрій у нетверезому стані.

Після того, як установка відпрацювала, 10-15 хвилин до неї підходити заборонено. Коли вона остаточно вистигне, її можна викинути у звичайний сміттєвий бак, адже там крім глини і картону нічого не залишається.

“Не ігноруйте правила безпеки! Цілішими будете”

Якщо установку пошкоджено, в жодному разі не слід намагатися її полагодити. Бувають випадки, коли вони не спрацьовують після запуску. Тоді до установки не можна підходити до 2 годин. В сертифікованих магазинах без жодних питань брак обміняють або ж повернуть гроші.

Не забувайте, що піротехніка завжди є потенційно небезпечною. Тож користуйтеся порадами фахівців, не ігноруйте техніку безпеки, аби ваші новорічні свята принесли лише гарні спогади.

Адреси магазинів мережі “Святковий”, де можна придбати сертифікований товар:

вул. Горького, 46 (колишній магазин “Електрон)

Івангородська площа, 1а (ринок біля 14 школи)

ТЦ “Уманьплаза” (ліві сходи)

Інтернет-сайт: http://pyrolion.com/

Сторінка в Instagram:  @pirolion

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.