Сьогодні в обіг ввели нові гроші

Опубліковано: 21.12.2019
Сьогодні в обіг ввели нові гроші

З 20 грудня в Україні з’явилися нові гроші – обігова монета 5 гривень та оновлена банкнота 50 гривень, – повідомляють в Нацбанку України.

Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти і забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.

Сьогодні в обіг ввели нові гроші

Оновлена банкнота номіналом 50 гривень за дизайном наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень, що вже перебувають у обігу.

Нова обігова монета номіналом 5 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 22,1 мм, вага – 5,2 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки більшому діаметру та відкарбованому на монеті багатограннику громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

Першочергово Національний банк планує увести в обіг по 5 млн 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами Національного банку в регіонах. – Банки зможуть відсьогодні отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам,

– повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко. – Банкнота номіналом 50 гривень та обігова монета номіналом 5 гривень тепер є дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або здійснювати операції у банках.

Нові гроші на старі обмінювати не потрібно. Громадяни зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.