На Черкащині прогнозують новорічне похолодання

Опубліковано: 29.12.2019

За прогнозом синоптиків, у цьому році на сніг у новорічну ніч все ж можна розраховувати, але бабу снігову зліпити навряд чи вдасться.

На Черкащині прогнозують новорічне похолодання

 Адже наразі після тривалого аномального тепла з дощами девізом погоди стають мороз і сніг. Обширна циклонічна система, яка простягнулася від Білого до Середземного моря і подарувала кожній державі свій невеличкий циклон, відступає на схід. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

 Черкащина опиниться в її прохолодній тиловій частині. Посилені північно-західні вітри поступово знизять температуру до 1-3º тепла, а, починаючи із неділі 29.12 – до 2-7º морозу. Окремі дощі поєднаються з мокрим снігом. Найхолоднішим очікується наступний понеділок.

Напередодні Нового року, 31 грудня, знову намітиться тенденція до невеликого потепління. Черговий північно-атлантичний циклон знову підвищить температуру до 1-3º тепла на фоні невеликих опадів.

За останніх 20 років «теплі» грудні на Черкащині вже більше правило, ніж виняток,  і причина тому – зміни клімату. Слід зазначити, що найтепліша новорічна ніч за минулі 70 років спостережень із температурою повітря +2° була у 1982 р., а найхолодніша – 28º морозу у 1970 р. А в більшості років у цю ніч переважали слабкі, до 5º, морози. В останні 30 років у зв’язку переважанням більш теплих зим морози вже не перевищували 3º, а висота снігу збільшилася на 2-3 см.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.