В одному з іхтіологічних заказників Черкащини затримали «підводних мисливців» (ВІДЕО)

Опубліковано: 31.12.2019
81137112_1209979872531225_8878200092394258432_n

В Роському іхтіологічному заказнику екоінспекторами затримано «підводних мисливців», які займались незаконним підводним полюванням на раків, повідомляє Олександр Позняков, начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області.

Хтось встановлює ялинку вдома, хтось готує олів’є, а є громадяни, які в цей час незаконно ловлять в заказнику раків та чомусь думають, що їм пощастить і їх не помітять. Так вирішили троє громадян з міста Обухів, які приїхали в село Хрещатик Черкаського району та один з яких, надівши спеціальний гідрокостюм, виловив на Кременчуцькому водосховищі (Роський іхтіологічний заказник) 204 екземпляри раків, завдавши при цьому збитків державі на суму 9180 гривень, — повідомив Олександр Позняков.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, на водоймах загального користування дозволяється на одну особу виловлювати не більше 30 екземплярів раків. В Роському іхтіологічному заказнику вилов риби та раків взагалі заборонений.

Тому інспекторами на одного з порушників складено адміністративний протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

На місце події викликана слідчо-оперативна група Черкаського РВ відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Раки та засоби вчинення порушення вилучені працівниками поліції.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловлених раків на об’єкті природно-заповідного фонду, вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Довідково: Ро́ський іхтіологічний заказник місцевого значення в Канівському районі Черкаської області створений рішенням Черкаської обласної ради від 21.11.1984 р. № 354. Має площу 123 га. Розташований на землях держзапасу, займає акваторію від гирла р. Рось до с. Межиріч. Єдиний іхтіологічний заказник на р. Рось. Під охороною ділянка для відновлення і розмноження цінних видів риб — судака, ляща, сома, білизни, сазана, плітки та інших, що заходять сюди з Кременчуцького водосховища.

У заказнику забороняється вилов риби, раків та інших водних живих ресурсів протягом усього року.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.