Бджолярам Черкащини хочуть надсилати СМС-повідомлення у разі загрози життю бджіл

Опубліковано: 08.01.2020
Бджолярам Черкащини хочуть надсилати СМС-повідомлення у разі загрози життю бджіл

Держава вирішила надати пасічникам підтримку у вигляді попереджувальних SMS про обробку прилеглих ділянок хімічними засобами   і накладання на рільників штрафних санкцій щодо порушників, інформує прес-служба ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області.

У проєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва» (№2537) зазначається, що мотиви його подання — зростання показників смертності бджіл за останні 2 роки. Такі зміни відбулись унаслідок використання аграріями пестицидів, як сформульовано в пояснювальній записці, унаслідок «недосконалості чинних законів».

– Проте заборонити аграріям використовувати пестициди на законодавчому рівні автор законопроєкту не наважився. Натомість запропонував зобов’язати їх завчасно надсилати СМС-повідомлення про обробку ділянок і штрафувати за завдану шкоду, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перед тим ще необхідно зареєструватися пасічником  та повідомляти про переміщення своїх бджіл у органи місцевого самоврядування.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.