У Черкасах зацвіли підсніжники (Відео)

Опубліковано: 15.01.2020

У Черкасах розквітнули підсніжники. Це аномально для середини січня, – говорить еколог Олександр Спрягайло, інформує «Суспільне».

У Черкасах зацвіли підсніжники (Відео)

 На клумбі біля черкаського будинку за адресою Надпільна, 347 починають квітнути підсніжники. Однією із перших їх помітила черкащанка Олена Калашник:

  • Їх декілька років тому привезла з лісу й посадила наша сусідка. І вони прижилися в нас. Дуже гарні квіти, люди ними милуються…

Під час прогулянки первоцвіти побачила й пенсіонерка Олена Кіблик. Каже, що вони нагадують їй про весну:

  • Яка краса… У січні місяці розквітли. Красиво, дуже красиво. Рано, дуже несподівано зацвіли білі квіти…

Усередині січня підсніжники мають лише сходити, а не квітнути, говорить еколог Олександр Спрягайло:

  • Зараз ми бачимо, що ці процеси дуже прискорилися. Місто – це особлива екосистема, де підігрівається ґрунт трубами тепломереж, тут менше вітру. Зрозуміло, що загалом у місті трохи вища температура. Зважаючи на те, що в нас аномально тепла зима і це в місті, то логічно, що рослини сприймають такі умови як весну. Якщо надалі зберігатимуться такі теплі зими, то деякі види рослин можуть зникнути, – додає Олександр Спрягайло.
  • Види еволюціонували протягом кількасот років. Такі зміни вимагають від них певної адаптації. Треба призвичаюватися до нових умов. Деякі не зможуть витримати такі зміни і з часом зникнуть із тих чи інших територій, – каже Олександр Спрягайло. Від початку зими середня температура повітря перевищує кліматичну норму на 5-7 градусів, розповідає агрометеорологиня Тетяна Базаєва.

На цей період січня температура має бути найнижчою від початку зими. Має бути температура нижче 5 градусів морозу. Але в цьому році вона слабко негативна або позитивна, – пояснює жінка. Зі слів Тетяни Базаєвої, із 18 січня по області очікують похолодання до -5, -10 та сніг.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.