Поради, як на Водохреща не отримати переохолодження

Опубліковано: 18.01.2020

19 січня українці традиційно зануряться в ополонки, вода в яких, за повір’ям, очищує та зцілює тіло і змиває гріхи. Однак і рятувальники, і лікарі Черкаської області стверджують: якою б вода не була святою, та шкоди здоров’ю завдати може.

Поради, як на Водохреща не отримати переохолодження

Як розповіла у коментарі “Про все” сімейний лікар Вікторія Дорошенко, найголовніше правило зимового купання – це жодного алкоголю до пірнання у крижану воду і в ній самій. Організм не буде зігріватися через уміст спирту в крові, лише притупить природні реакції, внаслідок чого нетверезий плавець почне тонути.

  •  Для сміливців зануритися в ополонку небезпечним може стати навіть роздягання на морозі, – розповідає сімейний лікар. – Тому за тиждень до пірнання необхідно привчити організм до холодної температури. Зробити це можна навіть якщо приймати контрастний душ, із кожним днем збільшуючи час обливання холодною водою. Також потрібно ситно поїсти перед зануренням, аби організм мав сили для вироблення тепла.  
  • Це буде моє друге пірнання, – ділиться черкащанин Олександр. – Для мене занурення в ополонку – не релігійна подія, а більше акт волевиявлення. Доказ того, що я здатен себе пересилити та пірнути у крижану воду.

За словами речника управління ДСНС у Черкаській області Костянтина Проценка, занурюватися у воду варто лише на тих ділянках, де чергують рятувальники та лікарі, що здатні миттєво надати допомогу. У воді перебувати можна не довше 20 секунд, а на суші відразу необхідно розтерти тіло сухим рушником і одягти шкарпетки та рукавиці – саме ці частини тіла найшвидше замерзають.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.