Незважаючи на незвичну зиму, черкаські аграрії впевнені, що пшениці буде достатньо

Опубліковано: 22.01.2020
Незважаючи на незвичну зиму, черкаські аграрії впевнені, що пшениці буде достатньо

Незвичний температурний режим і відсутність снігового покриву в першій половині зими побили всі існуючі рекорди аномальних явищ за всі часи метеорологічних спостережень. Втім нині загрози посівам озимих культур не спостерігається, – про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Цьогоріч озимих зернових в області посіяно на 152 тис. га, що становить 76% від плану. Це на 53 тис. га менше 2018 року. Сходи отримали на 98% засіяних площ, з яких у доброму стані – 26% (38 тис. га), задовільному – 43% (64 тис. га) та слабкі та зріджені – 30% (45 тис. га). Загиблі посіви на площі 1,2 тис. га (1% від отриманих сходів).

У Департаменті відзначають, через те, що посівна компанія супроводжувалася тривалим дефіцитом опадів, посушливою осінню, це зумовило тривалу ґрунтову засуху в більшості районів області. Погодні умови осені для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на більшості площ виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені. Через дефіцит вологи у ґрунті, рослини відставали у розвитку порівняно із середніми багаторічними показниками на 2-3 тижні.

В цілому стан озимих культур буде відомим навесні, але вже зараз можна сказати, що продовольчої пшениці буде достатньо дня забезпечення хлібобулочними виробами населення. Цьому також сприятиме і минулорічний рекордний урожай зернових та зернобобових культур в обсязі 4,7 млн. тонн.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.