Черкащина не потрапила до ТОП-10 регіонів за рівнем екологічної безпеки

Опубліковано: 02.02.2020
Черкащина не потрапила до ТОП-10 регіонів за рівнем екологічної безпеки

Черкащина не потрапила до ТОП-10 регіонів за рівнем екологічної безпеки, а посіла 11 місце. Соцдослідження засвідчують, що все більше українців турбують екологічні проблеми країни. За даними групи «Рейтинг», станом на осінь 2019 року екологічних катастроф бояться 37% українських громадян, хоча ще на початку минулого року таких було не більше чверті опитаних. Саме тому «Фокус» учергове підготував екологічний рейтинг регіонів країни.

Говорячи про основні проблеми Черкащини, екологи перераховують стандартний набір. Атмосферу забруднюють викиди промислових підприємств та автотранспорт, а також водні об’єкти — недостатньо очищені стічні води комунальних господарств і промислових підприємств, що потрапляють в Дніпро. У 2019 місцева екоінспекція через суд обмежила роботу двох комунальних очисних споруд, які скидали неочищені стоки в річку. Навколишнє середовище ще більше страждає від накопичення твердих побутових відходів. Додають клопоту агрохімікати, що зберігаються на території області, а також підтоплення населених пунктів і сільськогосподарських угідь.

В. о. начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук найбільшою проблемою області вважає рівень чистоти Дніпра, на берегах якого стоять кілька міст регіону з великими підприємствами. Через неефективну роботу очисних споруд гідрохімічний стан річки погіршується. На її екосистему негативно впливає і ГЕС, особливо під час нересту, а також незаконна забудова берегових природоохоронних ліній. Але є і позитивні зміни: за оцінками експерта, в Дніпрі, на відрізку між Каневом і Черкасами, збільшилася кількість риби.

Черкащина не потрапила до ТОП-10 регіонів за рівнем екологічної безпеки

Варто зауважити, що при формуванні рейтингу були використані відкриті дані Держстату, Міненергоприроди і МОЗ. У дослідженні брали участь всі регіони України, кожен міг набрати до 50 балів.

До 10 балів — за стан повітря: чим менше викидів, тим вищий бал. 5 балів область могла отримати за динаміку змін — перспективи того, що в найближчі роки викиди шкідливих речовин в атмосферу зменшаться. Була також проаналізована інформація Держстату щодо зниження або зростання обсягу промислових викидів в атмосферу в 2018 році порівняно з 2014 роком. За цей показник регіон міг отримати максимум 5 балів.

Ще 10 балів — за рівень створення небезпечних відходів I-III класів небезпеки: чим менше відходів, тим вищий бал. До 5 балів можна було отримати за загальний обсяг створення відходів, враховуючи побутові. Також 10 балів кожен регіон міг отримати за рівень викиду забруднених вод.

До 5 балів отримували за показник, побічно характеризує стан навколишнього середовища, — кількість виявлених онкологічних захворювань. Але цей показник багато в чому залежить від розвитку в тій чи іншій частині країни медицини та якості діагностики.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.