День Святого Валентина: три легенди про свято та головні традиції

Опубліковано: 14.02.2020

Сьогодні, 14 лютого, святкується День святого Валентина або День усіх закоханих. Свято має безліч легенд про своє походження, про те, ким був святий Валентин і як цей день став присвячений закоханим. Про найцікавіші з них ми розповімо.

День Святого Валентина: три легенди про свято та головні традиції

1. Таємні вінчання з Валентином

За однією з легенд, День святого Валентина виник в пам’ять Валентина, якого під час таємного вінчання римських патриціїв (корінних римлян) затримали разом з іншими. Один Валентин зміг уникнути страти, оскільки був представником вищого класу. Однак його слуг, які збиралися вінчатися, стратили. Перед стратою Валентин написав їм листа у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим повинна була передати сліпа дівчинка, але несподівано в темницю прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг в обмін на його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою і добротою, сліпій дівчині, яка після цього прозріла і стала красунею. Валентин став символом проведення таємних шлюбних церемоній, які могли відбуватися тільки в знак справжнього кохання.

2. Священник, який заступився за закоханих

Найвідоміша версія народження свята свідчить, що воно з’явилося за часів правління жорстокого римського імператора  Клавдія Другого. Жорстоким він був тому, що влаштовував криваві війни, які зовсім не влаштовували римлян. Внаслідок цього, Клавдій не міг зібрати армію, адже чоловіки не бажали покидати своїх коханих. Клавдій знайшов вихід:  заборонив всі шлюби і заручення в Римі. Християнський священик Валентин заступився за закоханих, почавши проводити таємні одруження без відома імператора. Священника схопили і ув’язнили, де він познайомився з дочкою наглядача Юлією. Священник написав дівчині любовний лист, який підписав “Твій Валентин”. Юлія прочитала його вже після страти Валентина 14 лютого 270 року н. е. Цією легендою і пояснюється походження “валентинок”.

3. Легенда про трьох Валентинів

Третя легенда говорив про трьох чоловіків з однаковими іменами – Валентин. Всі вони померли мучениками за свою християнську віру. Це сталося до 270 року н.е. Один з мучеників був лікарем і священиком в Римі і загинув в 269 році (також за часів імператора Клавдія II). Другий був єпископом в Італії і помер в 197 році. Ці мученики-Валентини були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо в Римі, які називають “воротами Святого Валентина”). Останки першого святого зараз зберігаються в базиліці Святого Валентина в італійській Терні, звідки він родом. Третій Валентин жив в Єгипті приблизно в 100-153 роках. Він повинен був стати єпископом і в своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Більше про нього нічого невідомо.

При тому, що свято прийшло з Рима, в Римсько-католицької церкви святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а душевнохворих.

Головні традиції і прикмети Дня святого Валентина:

– дарувати листівки (“валентинки”) коханим, рідним і знайомим;
– в середньовіччі юнаки тягнули з чаші листочки паперу з прогнозом імен своїх майбутніх коханих і тиждень носили на рукаві (звідси британський вираз “носити серце на рукаві”);
– дівчата встають раніше: перший чоловік, який пройде повз їхній будинок – їх суджений;
– британці співають романтичні пісні і балади у День всіх закоханих і отримують за це подарунки;
– японці проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання: юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання, але подарунки отримують в основному чоловіки;
– 1 подарована троянда означає любов, 12 – подяку, 25 – привітання, 50 – безмежну любов;
– червоні троянди символізують любов, рожеві – дружбу, білі – чистоту, а червоні і білі в одному букеті – союз двох сердець;
– ті, у кого є кохана людина, проводять день в затишній обстановці з ним разом.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.