Весняна лісокультурна кампанія на Черкащині уже на старті

Весняна лісокультурна кампанія на Черкащині уже на старті
Фото тематичне

Весняна лісокультурна кампанія вже практично на старті. Черкаські лісівники зазначають, що цьогоріч вона почнеться значно раніше, ніж у попередні роки.

Тож про готовність до садіння лісу та про природно-кліматичні зміни, які необхідно враховувати у роботі, йшлося на виїзній виробничій нараді Черкаського лісгоспу.

Директор підприємства Андрій Пустовіт, головний лісничий, інженер лісових культур, лісничі відвідали ряд об’єктів у Свидівському, Дубіївському, Дахнівському, Руськополянському лісництвах.

У ході роботи оглянули площі, які вже готові для садіння лісів, та обговорили комплекс робіт, який при цьому процесі здійснений. Також побували на ділянках з різновіковими лісовими культурами, що у свій час створювалися різними методами, проаналізували доцільність здійснення глибокого рихлення грунту, механізованого садіння, висаджування сіянців у поглиблені борозни та ін.

Більшість лісництв підприємства мають піщані ґрунти, бідні умови для зростання лісів, тож саме індивідуальний підхід до лісокультурних площ практикують протягом останнього десятиліття – експериментують, оптимізують, удосконалюють процеси, аби досягти високої приживлюваності та найкращих результатів, виростити здорові, продуктивні насадження.

На кількох ділянках черкаські лісівники здійснили розкопки, щоб перевірити наявність вологи у ґрунті. На жаль, результати виявилися невтішними: якщо у борознах волога є на глибині до 50-ти сантиметрів, то у міжряддях – лише на 15-20 см. Це насамперед свідчить про необхідність проведення лісокультурної кампанії у досить стислі терміни.

Ще одне рішення, яке прийняли на нараді, – доповнення лісових культур сосни звичайної здійснювати листяними породами, з метою відходу від монокультур.

– У цьому році буде створено 180,2 га лісових культур, з них механізовано, за допомогою лісопосадкових машин – 132 га. Заплановано природне поновлення лісів на площі 9,9 га. У лісових розсадниках підприємства вирощено понад два мільйони сіянців, заготовлено 8,6 тонн лісового насіння. Тож усі структурні підрозділи готові до лісокультурної кампанії, яку вже будемо активно розпочинати на днях, – зазначив директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

За інформацією із пресслужби Черкаської ОДА

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.