У Холодному Яру, що на Черкащині, розквітли первоцвіти

Опубліковано: 23.02.2020
У Холодному Яру, що на Черкащині, розквітли первоцвіти
Фото тематичне

Підсніжники ростуть в урочищі на площі у понад 60 гектарів. Щороку, аби не допустити знищення рослини, студенти та лісівники влаштовують акцію “Первоцвіт”. Про це повідомляє “Суспільне“.

У Холодному Яру, у заказнику Білосніжний, на 3 га росте підсніжник складчастий. Цілодобово охороняють територію заказника студенти: екологи та біологи Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького. Цього року патрулювання тут вони почали із середини лютого.

Галявину із первоцвітами огородили стрічкою, встановили попереджувальні таблички, розповідає третьокурсниця Вікторія Гладун.

Директор Навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк говорить, що цього року весна зовсім нетипова, точніше, зими практично не було.

– Ми уже 19 рік поспіль приїжджаємо в урочище Холодний Яр для охорони підсніжників і в цьому році – це найбільш ранній приїзд. Кліматичні зміни навряд вплинуть на популяцію підсніжників, тому що це рослини ранньоквітуючі і навіть, якщо зараз наступлять короткочасні холоди або сніг, то вони не вплинуть на цю популяцію, – зазначає він.

У вихідні тут патрулюють лісівники Креселецького лісництва, розповідає головний лісничий Кам’янського лісового господарства Василь Борота.

– Лісова охорона також спеціально приїжджає на ці ділянки, тому що відвідується воно дуже масово, місцевим населенням, – говорить лісничий.

Зазначимо, що природоохоронна акція “Первоцвіт” триватиме місяць, доки квітуватимуть підсніжники.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.