Черкаський священик про правила дотримання Великого посту

Опубліковано: 24.02.2020
Черкаський священик про правила дотримання Великого посту

Протоієрей Андрій Шпунт зі Свято-Троїцького храму зазначає, що піст – це не тільки їсти або не їсти певні страви. У цей період необхідно утриматись від перегляду певних матеріалів і ток-шоу, які провокують на гнів, злість чи роздратування, а вдягатися так, аби не провокувати на гріховні думки чи дії.

Найбільший і найважливіший серед усіх постів – це Великодній піст. Під час нього християни готуються до великого свята – Пасхи. Великий піст найбільш стриманий серед усіх інших чотирьох, які існують упродовж року.

Черкаський священик про правила дотримання Великого посту
Протоієрей Андрій Шпунт

У цей час особливі богослужіння у церкві, сповнені покаяльного настрою – вони довші, аніж зазвичай. У період посту необхідно частіше відвідувати церкву. Важливо прийти до сповіді та причастя, підготуватися до Світлого Воскресіння Христового.

– Піст – це не тільки їсти або не їсти ті чи ті страви. У першу чергу піст для того, аби ми очистили душі від гріха, зла. Дуже важлива складова не лише в обмеженні себе від тієї чи тієї їжі, але й у тому, аби християни приділяли увагу духовній складовій поста, – коментує святий отець.

Отець Андрій зазначає, що християни повинні аналізувати свої вчинки, заглибитись у свою душу та серце, аби викорінити все зло та гріхи звідти.

– Якщо ми якісь дратівливі чи гнівливі, або ж у нас є інші негативні якості, які оселилися у нашій душі, потрібно частіше читати святе писання, християнам варто обмежити себе у перегляді різних телепередач та матеріалів, які провокують їх на гнів, злість чи роздратування, – додає він.

Протоієрей зазначає, що особливо рекомендує молодим поколінням менше приділяти часу гаджетам та соціальним мережам, адже люди себе там витрачають. Вони вважають, що користування додатками розширює їх кругозір, проте насправді усе відбувається навпаки – люди приділяють час інтернет-сторінкам і ні на що інше їх не вистачає.

Отець Андрій розповідає, що потрібно не забувати про добрі справи і робити їх, не очікуючи жодної винагороди чи вдячності.

– Складова посту – їжа – дуже важлива. У цей період необхідно відмовитися від харчування продуктами тваринного походження. Зазвичай вживають лише продукти рослинного походження. Тобто не можна вживати м’ясо, яйця, молочні продукти і навіть рибу, – розповідає пан Андрій.

Протоієрей зазначає, що для людей, які мають проблеми зі здоров’ям, піст послаблюється. Також він менш суворий для вагітних жінок, людей похилого віку та громадян, які хзворіють якоюсь недугою, а для лікування її потрібно вживати щось із заборонених продуктів.

– Якщо вам через стан здоров’я чи приписи лікаря необхідно вживати м’ясо чи молочні продукти, то це потрібно робити. Якщо ж ви хочете дотримуватись харчування під час посту, якого вимагає святе писання, то можете відмовитись від чогось, що стало для вас уже звичним і постійним. Наприклад, якщо ви щодня п’єте чай чи каву, то можете вживати м’ясо, але відмовитись від якогось із напоїв. Адже піст – це жертовність, – зазначає отець.

Андрій Шпунт коментує, що до посту не потрібно відноситись фанатично – необхідно робити це з розумом. Однак якщо ви не слідкуєте за духовною складовою, а лише не вживаєте продукти тваринного походження, то це буде лише дієтою, яка не піде на користь.

– Під час посту потрібно себе обмежити в осудженні ближнього. Це стосується навіть політиків і відповідних ток-шоу, адже вони у більшості своїй провокують людей на негативні емоції та враження, – зазначає отець Андрій. – Слід відмовитись і від такого спілкування, яке на нас негативно впливає.

Про зовнішній вигляд під час посту отець Андрій наголошує: потрібно вдягатися так, аби не провокувати нікого ні на які заборонені діяння, гріхи та зло, однак суворих правил дрес-коду не існує. Потрібно керуватися власною сумлінністю та вдягатися пристойно і комфортно

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.