Синоптики: Озимина на Черкащині успішно перезимувала

Опубліковано: 04.03.2020

Незвично тепла погода цьогорічної зими була ніби «бонусом» для озимини, стан якої в області на кінець осені був найгірший в Україні.

Синоптики: Озимина на Черкащині успішно перезимувала

Про це у фейсбук повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

  • За рахунок окремих періодів продуктивних опадів на фоні з достатньо високими температурами повітря в грудні, на полях з’явилися додаткові сходи, тобто зникла значна зрідженість та плямистість посівів. Різких коливань температури та низьких температур, які представляють небезпеку для всих зимуючих культур, не було. Мінімальна температура повітря нижче 11° морозу не опускалася, а на глибині вузла кущіння нижче 8° морозу.
  • За такої погоди  перезимівля всих культур обійшлась цілком задовільно, що і підтвердили результати відрощування озимини та гілок плодових, зразки яких взяті в кінці січня, загиблих не виявлено.

20-22 лютого метеостанції області на тестових полях відмітили відновлення вегетації озимини, і така дата є однією з найбільш ранніх. Фазовий розвиток озимини в порівнянні з осіннім періодом значно покращився.

  • Однак за такої погоди проблемною є розвиток шкідників та хвороб сільськогосподарських культур, які надзвичайно швидко пристосовуються до таких погодних умов, швидко переміщуються та заселяють дедалі більші території. Тому озимина потребуватиме ретельного догляду весною.
  • Тож тепла зима може стати навіть запорукою для гарного врожаю, але за умови, що з дощами буде весна.
  • Остаточний стан озимини буде відомий після проведення весняного обстеження посівів, яке планується на початку березня.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.