Міжнародний жіночий день: з історії свята

Опубліковано: 07.03.2020

Це свято останнім часом викликало досить великий резонанс у суспільстві, проте ніхто його не відмінив, і відсьогодні вулиці міста заповнені красивими квітами на будь-який смак. Їх дарують мамам, сестрам, коханим, бабусям, – найпрекраснішій половині людства, ім’я якої – ЖІНКА.

Міжнародний жіночий день: з історії свята

То чи варто святкувати Міжнародний жіночий день? Щоб відповісти на це запитання, варто вдатись трохи до історії.

Історія виникнення 8 Березня

Перш за все, варто зазначити, що Міжнародний жіночий день таки має деякий зв’язок із комунізмом, а якщо бути точнішим, – із соціалізмом та фемінізмом. На останньому пункті особливо наголошувала Клара Цеткін, що була активним захисником жіночих прав. Вона вимагала  зрівняти жінок з чоловіками у всьому,  в тому числі мати право на участь у виборах, можливості займати керівні посади, зменшення робочого дня, оплачувані відпустки під час вагітності та зарплатню на тому ж рівні, яку отримували чоловіки.   Щоправда, ідею подали їй саме американські жінки. У 1910 році, коли масові жіночі демонстрації пройшли всією територією Сполучених Штатів Америки, місцеві феміністки дісталися Копенгагену, де відбувалась Міжнародна конференція жінок-соціалістів. Саме тут ініціативу взяла на себе вже славнозвісна Клара Цеткін.

Вважається, що саме на її пропозицію учасниці конференції жінок-соціалістів у Копенгагені постановили щороку відзначати  Міжнародний жіночий день.

З часом «свято сильних жінок» дещо «деформувалось»: сьогодні 8-го березня представниці прекрасної статі дозволяють чоловікам цілком і повністю догоджати їм, отримують подарунки, сніданки в ліжко і силу-силенну компліментів.  І якщо саме 8 березня має для вас особливе значення чи викликає приємні спогади, нехай так воно і буде.

Тож зі святом весни вас, любі жінки!

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.