“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату

Опубліковано: 08.03.2020
“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату

Цьогоріч завдяки жіночому святу українці отримали додатковий вихідний день – понеділок 9-го березня. Однак розмови про комуністичне походження свята не припиняються. Журналісти “Про все” зібрали ставлення відомих черкасців до цієї дати.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистої сторінки Зої Вовк у “Фейсбук”

Зоя Вовк, Речниця Управління патрульної поліції Черкаської області, зазначає, що її чоловіки постійно радують та роблять все можливе, аби правоохоронниця могла відпочити не лише 8-го Березня.

– Якщо ж уявити собі просто ідеальний варіант цього дня, то це був би сімейний відпочинок десь на природі. Провести час в атмосфері спокою і з рідними мені людьми, зокрема, сином. І звичайно навідати та привітати зі святом весни мою маму та сестру, бо бабусь, на жаль, я вже не маю, – ділиться речниця патрульної поліції.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистого архіву Нодарі Росопідзе у “Фейсбук”

Актор та директор Черкаського міського Палацу молоді Нодарі Росопідзе зазначає, що 8 березня – це традиція типу Нового року. Святкувати чи не святкувати – індивідуальний вибір кожного.

– Для мене 8 день березня великого значення не має. Однак якщо жінку не привітати – вона може образитися. Тому можна просто приділити трохи більше часу, ніж зазвичай, – додає Нодарі Росопідзе.

Актор додає, що в Румунії, звідки він родом, свято 8 березня спочатку після виходу з СРСР взагалі відмінили, натомість створили день “материнства та краси” – 7 квітня. Однак із часом, через декілька років, з’ясувалося, що святкову дату березня продовжували відзначати. Тож із часом, жартує він, замість жіночого дня з’явився жіночий місяць – із 8.03 по 7.04.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистої сторінки Христини Делікатної у “Фейсбук”

Контент-менеджерка Христина Делікатна 8 березня святом не вважає – для неї це звичайний день. Календарні свята дівчина не любить – вони завжди йдуть шкереберть, вона навіть не планує нічого на ці дати.

– Навіть якщо я щось хотіла та спланувала на якийсь день, то все піде не по плану. Свято просто пропадає, тому я нічого не планую про всяк випадок. Але якщо уявити, що існує ідеальний день 8-го ерезня, то я б його провела відповідно до свого настрою – або драйвово, або спокійно. Не можу передбачити зарані, – коментує черкащанка.

Христина додає, що хлопець так само не зобов’язаний нічого робити – подарунок чи сюрприз має бути його добровільним бажанням. Однак вона додає: колись давно вона дозволяла собі бути “балуваною дівчинкою” і капризувала, коли отримувала не ті подарунки, які хотіла.

– Зараз я будь-що з подарунків сприйму як належне, зрадію, бо це увага, яку приділили особисто мені. Але хочу, щоб кожен день був як свято, а не чекати одного дня в році й покладати на нього дуже великі очікування, – зазначає СММ-ниця.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистого профіля Дмитра Кухарчука у “Фейсбук”

Дмитро Кухарчук, громадський активіст і очільник “Нацкорпусу” зазначає, що не виділяє цей день через його невдалу історичну спадщину.

– Для мене свято жінки починається 1 січня і закінчується 31 грудня . Для цього не потрібно виділяти якийсь окремий день. На моє глибоке переконання, жінка – Берегиня заслуговує щоденної любові та щоденних подарунків, від серця й душі, а не тому, що так прийнято.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистої сторінки Альони Пєшкової у “Фейсбук”

Сексологиня та тренерка зі статевого виховання дітей Альона Пєшкова запевняє, що історія створення свята 8 березня дуже відрізняється від сучасного його сприйняття та святкування. Сьогодні ця дата трактується не як боротьба за права, а можливість жінкам відчути себе більш коханими, особливими, красивими та важливими.

– Я люблю спостерігати в цей день за чоловіками та жінками. Вони інші. Приємних емоцій, наприклад, більше. Увагу приділяти потрібно завжди, звісно, однак чому б не використати цей день як додаткову можливість сказати слова кохання, проявити увагу – та зробити своїм коханим приємності?

Альона свято весни відзначає та вітає інших жінок із ним , проте запевняє, що якихось особливих сюрпризів на цю дату не отримувала.

– Були несподівані привітання, від кого зовсім цього не очікувала. Частіше це класичні квіти, приємні слова та подарунки. Для мене ж ідеальне 8 березня – це коли вся сім’я вдома. Не потрібно нікуди поспішати і ми разом плануємо наш день. І не важливо, що саме це буде – прогулянка в парку, перегляд фільму вдома чи зустріч із друзями. Все по настрою, по бажанню, – запевняє Альона.

Черкащанка зазначає, що ідеального дня не існує. Очікування такого дня скоріше приведе до розчарування, адже все один в один, як ви собі “придумали”, не буде. Тому є важливі речі й моменти, які можуть зробити будь який день щасливим, на які слід звертати увагу.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото зі сторінки у “Фейсбук” Станіслава Коломійця

Керівник муніципальної інспекції у ЧМР Станіслав Коломієць не поділяє продовження радянської традиції Клари Цеткін і Рози Люксембург та не є прихильником порожніх привітань із красою і жіночністю, про що повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук”.

– Це не має нічого спільного з прекрасним і сильним явищем Української Жінки. Натомість сприймаю 8 березня, що вже так чи інакше вкорінилось у нашому суспільстві, як день вдячності жіноцтву за вклад у збереження нації та розвиток держави, – пише черкащанин.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистого архіву Тетяни Бондаренко

Тетяна Бондаренко, завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій, 8 березня вважає святом весни, гарного настрою, жіночності, любові, оновлення, приємнощів та усмішок. На думку черкащанки, природа щороку дає шанс жінці виконати власний ребрендинг і стати досконалішою, по-іншому парфумованою та внутрішньо свіжою.

– Оскільки весна щороку мінлива, то й святкую завжди по-різному цей день. Але обов‘язково з привітаннями, сюрпризами для донечки, мами, сестри й подружок, – розповідає Тетяна Бондаренко.

Завідувачка кафедри черкаського університету, зазначає, що змушувати чоловіка щось робити або купувати подарунки – табу для жінки.

– Існує безліч інших способів надихати його на неймовірні вчинки. Знаю, що, коли чоловік по-справжньому закоханий, він здатний на неможливе та зовсім неочікуване. Нехай це будуть подаровані ним оберемки квітів або найменші, із долоню, але найдорожчі котики, які щойно ожили після зими. Бажаю всім дівчатам і жінкам бути в цей весняний день коханими, щасливими, обійнятими, обдарованими квітами, випромінювати світло й позитив, отримати все омріяне, – бажає жінкам пані Тетяна .

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистої сторінки священика Андрія Шпунта у “Фейсбук”

Черкаський священик Андрій Шпунт 8 березня не святкує, а рідних та знайомих жінок вітає зі святом у неділю через два тижні після Пасхи.

– Це неділя Жінок-Мироносиць і в цей день вітаємо всіх християнок із їхнім святом, – зазначає священослужитель у коментарі “Про все”.

“8 березня – це свято всіх жінок?” – відомі черкащани відверто про цю дату
Фото з особистої сторінки Олен Шаповал у “Фейсбук”

Олена Шаповал, прес-секретар голови ОДА, згадує, що багатьох людей у її оточенні тішить, що цей день – вихідний. Причому чоловіків це радує більше.

– Я не вважаю, що з тим, що ти «жінка, весна, і т.д.», як звучить у листівках, варто вітати в окремий день. Бачимо сьогодні на десятках бордів обличчя політиків, де обов’язковим атрибутом є один тюльпан, обмотаний у целофан. Чи викликає це відчуття свята? Ні.

Подарунок у цей день для прес-серкетарки вже не сюрприз – черкащанка прихильниця того, щоб не прив’язуватися до дат, а цінувати людей, які поруч, і дякувати та дарувати квіти не лише тоді, коли на календарі обведене число.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.